REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na Giełdzie

    Aplikacja Google Sodar pomoże utrzymać dystans 2 metrów

    2020-06-01 15:03
    publikacja
    2020-06-01 15:03

    Google opracowało aplikację, która pomoże utrzymać dystans dwóch metrów w przestrzeni publicznej. Na pomoc przyszła rozszerzona rzeczywistość – informuje serwis The Verge.

    fot. Google /

    Wydzielone miejsca w restauracyjnych ogródkach, oznaczone strefy w sklepach, czy do niedawna wydzielone miejsca w tramwajach i autobusach informowały nas o konieczności zachowania 2 m odstępu. Teraz w utrzymaniu tzw. dystansu społecznego pomoże aplikacja opracowana przez Google.

    Aplikacja o nazwie Sodar, którą można już pobrać ze serwisu Google Play działa w oparciu o rozszerzoną rzeczywistość. Po jej uruchomieniu, na obraz otrzymany przy użyciu tylnej kamery smartfona nałożony zostanie okrąg o promieniu 2 metrów.

    Sodar działa na razie jedynie na smartfonach działających w oparciu o system Android oraz za pośrednictwem przeglądarek Google Chrome.

    Choć utrzymanie dystansu dwóch metrów w przestrzeni publicznej nie powinno stanowić problemu również bez użycia smartfona, z pewnością aplikacja może pomóc w podtrzymaniu świadomości na temat konieczności dalszego stosowania środków ostrożności w walce z koronawirusem, pomimo znoszenia kolejnych obostrzeń.

    MKZ

    Źródło:
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (2)

    dodaj komentarz
    artfull
    Spustoszenie intelektualne. polecam film Idiokracja, bo właśnie tam zmierzamy
    innowierca
    idiokracje mozna obejrzec he he. Ja juz nie mam czasu na te wszystkie apki he he. Dnia mi brakuje zeby z wszystkich skorzystac, a tu wciaz nowe.Musze sciagnac jakas apke do zarzadzania apkami.

    Powiązane: Koronawirus w Polsce

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki