REKLAMA

Andrzej Wajda nie otrzyma "rosyjskiego Nobla"

2010-06-12 10:54
publikacja
2010-06-12 10:54
Andrzej Wajda nie otrzyma "rosyjskiego Nobla" czyli przyznawanej przez Moskwę nagrody za zasługi na rzecz walki o prawa człowieka. Wcześniej o zamiarze uhonorowania reżysera pisały gazety.

Radio "Echo Moskwy" potwierdza, że Wajda był wśród osób nominowanych do tegorocznej rosyjskiej nagrody państwowej. Jednak działające przy prezydencie Rosji kolegium nagrody nie podjęło w tej sprawie żadnej decyzji. "Echo Moskwy" nie podało dlaczego Wajda ostatecznie nie odbierze w stolicy Rosji nagrody. Przypomniało, że wcześniej media uznały, iż sprawa jej przyznania polskiemu reżyserowi jest przesądzona.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew wręczy dziś na Kremlu nagrody państwowe w związku z obchodzonym świętem - Dniem Rosji. Jest to tradycyjna coroczna uroczystość.

Andrzej Wajda jest w Rosji człowiekiem niezwykle popularnym. Jego film "Katyń" został pokazany najpierw przed uroczystościami katyńskimi na kanale telewizyjnym "Kultura". Zaś po tragedii samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem wyemitowała go również centralna telewizja "Rossija".
Źródło:IAR
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki