REKLAMA

Analitycy WDM rekomendują "kupuj" dla akcji Mera Schody

2008-10-06 10:12
publikacja
2008-10-06 10:12
Analitycy WDM w raporcie z dnia 2008.10.03 pozostawili bez zmian rekomendację dla akcji Mera Schody na poziomie "kupuj". Cena docelowa jednej akcji Mera Schody została obniżona do 3.09 zł z 7.23 zł. W dniu wydania rekomendacji cena akcji Mera Schody wynosiła 1.58 zł.

- Na wycenę na poziomie ponad 3 zł za akcję wpływ miały zarówno stale poprawiające się wyniki finansowe spółki jak i postępująca dywersyfikacja geograficznej struktury sprzedaży, która po połowie kierowana jest do Polski i za granicę. Dzięki temu spółka w dużej mierze uodporniła się na wahania kursów walut. Bacznie przyglądamy się również rozbudowie sieci dystrybucyjnej, zarówno na zachodzie Europy poprzez spółki zależne, jak i w Polsce przez sieć salonów własnych – w szczególności na północy Polski, gdzie Mera do tej pory praktycznie nie była obecna. Wszystko to razem daje obraz stabilnej spółki z branży produkcyjnej, o dobrych perspektywach rozwoju. – mówi Grzegorz Jajuga, analityk WDM S.A. i współautor raportu analitycznego.

Według oficjalnych prognoz finansowych Mera Schody S.A. spodziewa się w 2008 roku przychodów ze sprzedaży na poziomie 27,3 mln zł i 1,8 - 2,2 mln zł zysku netto.

Mera Schody posiada 4 spółki zależne. Dwie z nich - Arktic - Treppentechnik GmbH i HST Treppen GmbH zarejestrowane w Niemczech operują na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii, Klon sp. z o.o. z wielkopolski, zwiększa zdolności produkcyjne Grupy oraz ekspozycję jej produktów w Polsce północnej i zachodniej, zaś Mera Logistic sp. z o.o. zajmuje się projektami deweloperskimi i real estate.
Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki