REKLAMA
WAŻNE

Amica zawiesi produkcję we Wronkach od początku kwietnia

2020-03-25 18:06
publikacja
2020-03-25 18:06
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Amica zawiesi produkcję w fabryce we Wronkach w dniach 1-14 kwietnia, ze względu m.in. na ograniczenia związane z epidemia COVID-19 oraz przewidywane perturbacje w ciągłości dostaw komponentów - podała spółka w komunikacie.

"Priorytetem jest dla nas zdrowie pracowników oraz ich bezpieczeństwo. W obliczu przybrania na sile pandemii koronawirusa stosujemy podejście ostrożnościowe. W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy w naszym zakładzie daleko posunięte procedury ochronne, jednak fabryka jest dużym skupiskiem ludzkim i chcemy maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród społeczności lokalnej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Amiki ds. operacyjnych Marcin Bilik.

"Liczymy, że uda nam się powrócić do pracy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, niemniej podjęliśmy decyzję o zatrzymaniu produkcji na dwa tygodnie" - dodał.

Zawieszenie produkcji wynika - jak podała w komunikacie spółka - z chęci ochrony zdrowia pracowników oraz obowiązujących zaleceń dotyczące organizacji pracy w zakładach pracy, jak również rozporządzenia ministra zdrowia, które wprowadziło na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zakaz przemieszczenia się. Spółka przewiduje ponadto perturbacje związane z zapewnieniem ciągłości dostaw komponentów.

W komunikacie prasowym spółka poinformowała, że zgodnie z ustaleniami ze związkiem zawodowym, kwietniowa przerwa w produkcji będzie się wiązała z wykorzystaniem zaległych i bieżących urlopów wypoczynkowych.

"Mamy bezpieczne wskaźniki i zdrowy bilans, pozytywnie oceniamy pierwsze dwa miesiące tego roku. Niestety aktualnie musimy dostosować się do jednego z największych kryzysów zdrowotnych ostatnich dekad, co znacząco przełoży się na produkcję i wyniki sprzedaży" - ocenił, cytowany w komunikacie, członek zarządu ds. finansowych i personalnych Michał Rakowski.

"Zakładamy, że drugi kwartał tego roku będzie sprzedażowo jednym z najgorszych kwartałów w historii" - dodał.

Podano również, że szczególnie trudna jest dla spółki sytuacja związana z zakłóceniem dostaw zarówno na poziomie globalnym, jak i w skali Europy, gdzie Amica koncentruje swoją sprzedaż.

"Przyglądamy się także rozwojowi sytuacji na rynkach wschodnich, na których jesteśmy obecni z marką Hansa. Zakładam, że w najbliższych tygodniach zostaną tam wprowadzone podobne obostrzenia, z jakimi mamy teraz do czynienia w większości państw w Europie czy wcześniej w Azji" - ocenił Rakowski.

Amica zamierza zapewnić w czasie wstrzymania produkcji funkcjonowanie pionów i jednostek odpowiedzialnych za współpracę z klientami w celu zapewnienia ciągłości procesów biznesowych (realizacja zamówień oraz obsługa posprzedażną wyrobów u klientów indywidualnych).

"W chwili obecnej istotne znaczenie dla sytuacji gospodarczej i finansowej spółki oraz grupy kapitałowej Amica mają wprowadzone na terenie kraju ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów wielkopowierzchniowych oraz wprowadzenie czasowych zakazów handlu w niektórych państwach Europy Zachodniej" - napisano w komunikacie.

"Wobec dynamicznego rozwoju sytuacji zarząd spółki nie może w sposób wiarygodny określić rzeczywistego wpływu rozprzestrzeniania się koronawirusa na działalność, wyniki finansowe i perspektywy w dłuższym okresie" - dodano. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
leoto
B. dobra decyzja. Izolujmy sie i przeczakajmy
gronostaj
"przerwa w produkcji będzie się wiązała z wykorzystaniem zaległych i bieżących urlopów wypoczynkowych."
Super informacja dla pracowników...
sammler
To było do przewidzenia. Lepiej tak niż ich zwalniać. W tym roku i tak urlopu już raczej nie wykorzystają.
eresan
Duże firmy wykorzystają tego wirusa żeby zoptymalizować zatrudnienie nie przejmując się związkami zawodowymi.
dzn7yw
Skoro związek zawodowy jest taki ważny, to niech powie wirusowi żeby sobie poszedł i już nie wracał.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki