Amerykańska inflacja poniżej oczekiwań

Czerwcowa inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych wyniosła w czerwcu 0,0 proc. mdm i 1,6 proc. rdr – podało rządowe Biuro Statystyki Pracy

Ekonomiści spodziewali się, że rządowy raport pokaże dynamikę kosztów życia na poziomie 0,1 proc. mdm i 1,7 proc. rdr. W maju inflacja CPI w Ameryce wyniosła -0,1 proc. mdm i 1,7 proc. rdr.

Tzw. inflacja bazowa (czyli zmiany cen bez uwzględnienia żywności i energii) wyniosła 0,1% mdm i 1,7% rdr.

Po publikacji niższych od oczekiwań danych o amerykańskiej inflacji CPI dolar osłabił się względem euro. Kurs EUR/USD ruszył w górę, rosnąc z 1,1414 do 1,1455 o godzinie 14:55. Paradoksalnie informacja o niższej inflacji w USA napędziła ceny złota, które wzrósł z ok. 1.221 do 1.232 USD za uncję.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Mi_

Sam nie wierzę w to co pisze ponizej

! Odpowiedz
1 0 ~Mi_

Czyli rynki w górę stopy w dół albo na nie zmienionym poziomie jeszcze długo

! Odpowiedz
10 1 ~Mirka

In my opiniom America needs inflacion. To kill crizis Fed would need high steps - to make them lower . This is the way the economy works . W Polsce też. Choć tu władza zmierza do ekonomii socjalizmu, która nie tylko tak ale w ogóle nie działa. .

! Odpowiedz
1 3 resisdus

Panowie... Darujcie sobie angielski, tutaj nikomu nie jest potrzebny. Zwlaszcza z takimi kwiatkami jak opiniom, inflacion i crizis...

! Odpowiedz
5 3 ~John

Americans can't afford America. Education, Healthcare and medicine are way too expensive. 1 in every 3 Americans are in financial difficulty. America doesn't need more inflation.

! Odpowiedz
3 3 open_mind

Co ty nie powiesz. America doesn't need more inflation. Ask Yellen what she think about it. Hahaha

! Odpowiedz
1 6 open_mind

„Amerykańska inflacja poniżej oczekiwań” Czyli PRAWIDŁOWO ! Ale za karę zarząd U.S. Exchange Stabilization Fund. Do wymiany zawiedli!
Taka ciekawostka „ Inflacja wolny rynek i handel” Ma się „dziwnie” do U.S. Exchange Stabilization Fund. Który to w jawny sposób zezwala na manipulowanie w skrytości jakimikolwiek rynkami świata w tym metali szlachetnych i to w myśl prawa USA. Nie ma lipy oni (USA) robią to zupełnie legalnie i między innymi Plunge Protection Team siedzący w podziemiach Wall Street robi to zupełnie legalnie. Innymi słowy. Ten akt w pełni upoważnia Amerykański rząd do manipulacji jakimkolwiek rynkiem na świecie!!! W sekrecie, i robi to niemal codziennie. W tym świetle świat nie posiada wolnego rynku tylko ordynarny totalitarny system! Bardzo mało ludzi wie o tym i prawie nikt nie zdaje sobie z powagi i ogromu jego oddziaływania na Finanse świata.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 22 1as

"Inflacja poniżej oczekiwań" - że też dożyliśmy czasów tak niedorzecznej ekonomii...

! Odpowiedz
0 21 open_mind

Nawet w uniwersytetach ekonomicznych uczą że inflacja to konieczność. Tak przekręcili ekonomię magicy. Niedługo będą uczyć że przestępstwa to wręcz konieczność, bo zapewniają utrzymanie aparatu sądowniczego i więziennictwa.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl