REKLAMA

Amerykanie dostarczą Polsce pociski JASSM-ER

2016-11-29 17:05
publikacja
2016-11-29 17:05

Departament Stanu USA zgodził się na ewentualną dostawę do Polski lotniczych pocisków kierowanych JASSM-ER - poinformowała w przekazanym we wtorek PAP komunikacie podległa ministerstwu obrony USA Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA).

Amerykanie dostarczą Polsce pociski JASSM-ER / fot. marek Lapis / FORUM

Przeznaczone do rażenia celów naziemnych na dystansach do tysiąca kilometrów odrzutowe pociski manewrujące JASSM-ER mają stanowić uzbrojenie polskich samolotów F-16. Producentem tych pocisków jest koncern Lockheed Martin.

Jak głosi komunikat DSCA, wydana zgoda dotyczy dostawy 70 bojowych pocisków JASSM-ER i ośmiu egzemplarzy szkoleniowych, jak też dwóch symulatorów do treningu w ich użyciu.

DSCA zaznaczyła, że planowana transakcja "zwiększy zdolność Polski do sprostania obecnym i przyszłym zagrożeniom ze strony nieprzyjacielskich powietrznych i lądowych systemów broni" oraz "nie zmieni zasadniczej równowagi wojskowej w regionie".

Dojście do skutku dostaw pocisków JASSM-ER nie będzie wymagało jakiejkolwiek dodatkowej zgody władz USA lub samego producenta - głosi komunikat podległej Pentagonowi agencji. DSCA dodała, iż wymagane prawem notyfikowanie potencjalnej sprzedaży nie oznacza jeszcze jej zrealizowania. (PAP)

dmi/ mal/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (27)

dodaj komentarz
~Gustaw
jedną z zasad dynamiki jest akcja równa reakcji jeśli starzec kieruje armią to nie myśli o życiu tylko o śmierci i często jak topielec ciągnie za sobą innych za 3 lata pocisk z Kaliningradu osiągnie Warszawę w ciągu 15 sekund pomyśl to czas kiedy najlepszy biegacz przebiegnie 150 metrów i na co ci były potrzebne te jedną z zasad dynamiki jest akcja równa reakcji jeśli starzec kieruje armią to nie myśli o życiu tylko o śmierci i często jak topielec ciągnie za sobą innych za 3 lata pocisk z Kaliningradu osiągnie Warszawę w ciągu 15 sekund pomyśl to czas kiedy najlepszy biegacz przebiegnie 150 metrów i na co ci były potrzebne te pociski starcze ? chcesz zniszczyć Naród ?Jankesi niech te pociski dostarczą do swoich indiańskich rezerwatów oni będą już wiedzieć jak się im odwdzięczyć
~Reporter
Światowy system po prostu nie działa został przesiąknięty przez wszelkie ruchy Lewacko - Grender – Liberalne które przegryzły społeczeństwa, wy się chcecie zbroić a jak wyglądają światowe nasze „ podwórka” ? Stada kretynów i zboków zyskały przewagę na rozsądkiem – zobaczcie co się ze światem stało Światowy system po prostu nie działa został przesiąknięty przez wszelkie ruchy Lewacko - Grender – Liberalne które przegryzły społeczeństwa, wy się chcecie zbroić a jak wyglądają światowe nasze „ podwórka” ? Stada kretynów i zboków zyskały przewagę na rozsądkiem – zobaczcie co się ze światem stało w ostatnich np. dwudziestu latach! I nie ma żadnych przesłanek na poprawę, jedynie sytuacje się naprężają aby w końcu dupnęło wszystko totalnie. Dlatego wkurza mnie jak banda niemotów podnieca się jakimiś kosztownymi „bombkami” weź-cie sobie je wsadźcie i odlećcie w kosmos na nich. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje, a nasze media tylko jak podżegacze do niepokojów nas podsycają do zbrojeń i walki o „Pokój” a tymczasem coraz bliżej do wielkiego bum.
~silvio_gesell
Nie dostarczą tylko sprzedadzą. Poprawnoś polityczna nadal ma się dobrze w zbrojeniówce międzynarodowej.
~Wody
Kazdy pocisk i rakieta jest nam potrzebna bo armia nie ma czym sie bronic. Potrzeba jest wiecej mysliwcow i okrety podwodne dobrze uzbrojone z rakietami manewrujacymi 2500km
~Reporter
„Departament Stanu USA zgodził się na ewentualną dostawę do Polski” Już bardziej przypudrować się nie dało tej zbędnej transakcji – a to dobroczyńcy zrobili nam łaskę, nie mogę, ile w tym obłudy, wykrętności, krętactwa, szachrajstwa, aby nas niepotrzebnie udupić finansowo. Tak bo akurat są nam niezbędne „Departament Stanu USA zgodził się na ewentualną dostawę do Polski” Już bardziej przypudrować się nie dało tej zbędnej transakcji – a to dobroczyńcy zrobili nam łaskę, nie mogę, ile w tym obłudy, wykrętności, krętactwa, szachrajstwa, aby nas niepotrzebnie udupić finansowo. Tak bo akurat są nam niezbędne potrzebne i uratują nam życie! A Polakowi podatki w górę i niech płaci. Bo jak nie to Soros z Majdanem już czeka.

I tak nas USA dyma, Tak- akurat to co Polsce najbardziej potrzebne, czyli skłócili nas z Rosją i kupno od USA pocisków w celu nabicia kasy Jankesom. Za komuny to ZSRR była naszą dymaczką a teraz – dopiszcie sami.
~Reporter
Moje spojrzenie na dobiegające końca rządy Obamy
http://pokazywarka.pl/o781ur
~Reporter
Do czerwonych łapek: Tak - teraz to Putin się wystraszył tymi pociskami ! Już widzę jak się trzęsie - ale ze śmiechu z Polskich głupoli.
~tom
Ale zasadniczo o co szczekasz? Każdy kraj chcący kupić te pociski musi mieć zgodę DS. Korea Płd np. jej nie dostała, podobnie jak Tajwan. My chcemy kupić i dostaliśmy. W czym problem?

Powiązane: Modernizacja polskiej armii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki