REKLAMA

Amazon będzie akceptować kryptowaluty? Kurs bitcoina w górę

2021-07-26 07:22
publikacja
2021-07-26 07:22
Amazon będzie akceptować kryptowaluty? Kurs bitcoina w górę
Amazon będzie akceptować kryptowaluty? Kurs bitcoina w górę
fot. BRENDAN MCDERMID / / Reuters

Najpierw wprowadzenie kryptowalut jako metody płatności, a potem emisja własnych tokenów. Takie są, według anonimowego źródła serwisu City AM, plany giganta handlu elektronicznego na najbliższą przyszłość. Kurs bitcoina zareagował wzrostem.

Amazon poszukuje specjalisty od kryptowalut i technologii blockchain. O planach firmy Jeffa Bezosa nie świadczy jednak tylko ogłoszenie rekrutacyjne. Jak informuje serwis City AM, powołując się na anonimowe źródło wewnątrz Amazona, biznes ma znacznie szerzej zakrojoną wizję niż tylko akceptowanie nowych typów płatności.

Pierwszym etapem wejścia giganta e-commerce w kryptowaluty ma być przyjmowanie płatności w bitcoinach. Nowość ma zostać wdrożona do końca tego roku, a impuls do zmian dał ponoć sam CEO przedsiębiorstwa. W kolejnym kroku obsługa kryptowalut zostanie rozszerzona o kilka innych czołowych tokenów. Źródło City AM wymienia m.in. ethereum i bitcoin cash.

W 2022 r. Amazon może wyemitować własny token. Warto przypomnieć, że już w 2013 r. firma wprowadziła wirtualną walutę Amazon Coins. Jej zadaniem było przede wszystkim wsparcie zamkniętego ekosystemu budowanego wokół sprzedawanych wówczas urządzeń i towarzyszących im aplikacji. Podobnie może być tym razem – token mógłby stanowić podstawę systemu lojalnościowego, donosi City AM.

Doniesienia serwisu nie zostały na razie potwierdzone przez inne źródła i nie doczekały się komentarza Amazon. Informacja dała jednak impuls rynkowi kryptowalut. Kurs bitcoina odnotował dwucyfrowy wzrost i zameldował się na poziomie powyżej 39 tys. dolarów po raz pierwszy od połowy czerwca 2021 r.

MK

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki