REKLAMA

Za zakupy zapłacisz dłonią. Nowość w Amazonie

2020-09-30 10:50
publikacja
2020-09-30 10:50

Płacenie za pomocą dłoni? To możliwe, nowa metoda Amazon One umożliwia dokonanie płatności za pomocą skanu ręki na specjalnie przystosowanym terminalu.

Za zakupy zapłacisz dłonią. Nowość w Amazonie
Za zakupy zapłacisz dłonią. Nowość w Amazonie
/ Amazon

Firma Jeffa Bezosa stawia na nową metodę płatności - Amazon One. W sklepach Amazon Go można  zapłacić za zakupy przykładając dłoń do specjalnego terminala. Powiązanie biometrii dłoni z kartą płatniczą umożliwi kupowanie bez konieczności pamiętania o zabraniu ze sobą karty, gotówki czy smartfona, czytamy w komunikacie prasowym amerykańskiego giganta.

Dłoń zastąpi kartę płatniczą? Amazon w swoich bezobsługowych sklepach ma zainstalowane terminale, w których klient może zeskanować swoją dłoń i w ten sposób zapłacić za produkty. Podczas pierwszych zakupów terminal stworzy na podstawie faktury dłoni cyfrowy identyfikator unikalny dla każdego klienta. Podając numer telefonu oraz wczytując karty płatniczą "odcisk" ręki zostanie powiązany i pozwoli na płatności za pomocą skanu.

Rozwiązanie nie czymś zupełnie nowym. Już w 2017 roku w Korei Południowej testowano płatności za pomocą powiązania biometrii dłoni z kartą. W Polsce za pośrednictwem aplikacji PayEye można płacić spojrzeniem. Firma Amazon zamierza wprowadzić rozwiązanie na szerszą skalę. Amazon wskazuje na możliwość wykorzystania technologii m.in. u innych sprzedawców, na stadionach oraz biurach.

Początkowo płatność za pomocą biometrii dłoni jest dostępna w dwóch sklepach Amazon Go w Seattle. Firma Bezosa zamierza stopniowo wprowadzać nową metodę w kolejnych punktach.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kenn
I kolejna metoda kontrolowania i wprowadzania potencjalnych restrykcji dla społeczeństwa. Wszystkie te regulacje dziwnym trafem pojawiają się w tym samym czasie. Mamy wierzyć, że to przypadek? :P

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki