REKLAMA

Allegro i OLX pomogą firmom, które przenoszą działalność do internetu

2020-04-20 15:41
publikacja
2020-04-20 15:41

Przedsiębiorcy zaczynający swoją obecność w sieci dostaną od Allegro wsparcie technologiczne i szkoleniowe. Program stymulujący e-handel przygotował we współpracy z ARP również serwis ogłoszeniowy OLX.pl - ogłoszono w poniedziałek na konferencji.

/ fot. TierneyMJ / Shutterstock

Kanał online to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy kanał zakupów. Przygotowaliśmy specjalny pakiet powitalny, który zmniejsza dla firm do minimum koszty i bariery związany z rozpoczęciem sprzedaży online - powiedział Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Dodał, że przedsiębiorcy zaczynający swoją obecność w sieci dostaną od Allegro wsparcie technologiczne i szkoleniowe na tyle, że będą potrzebowali kilkunastu minut na przygotowanie się do rozpoczęcia sprzedaży. "Mamy na naszej platformie 140 tys. firm z kategorii MŚP, ale od początku pandemii przyrosty obecności nowych użytkowników są coraz większe" - dodał. - Duży potencjał widzimy też w digitalizacji usług, nie tylko handlu produktami - podsumował.

"Jako OLX.pl przygotowaliśmy start.olx.pl, czyli program wsparcia małych i średnich przedsiębiorców. Program obejmuje m.in. wsparcie pracownika OLX podczas rozpoczęcia działalności na naszej platformie oraz środki na wypromowanie własnej oferty na OLX, aby wykorzystać maksymalnie potencjał naszego portalu, mającego 12 mln użytkowników" - powiedział general manager OLX Michał Malewski.

"Widzimy dużą szansę na cyfryzację, ale to zależy od sektora. W tych najbardziej podatnych na digitalizację szacuję, że do 60 proc. może znaleźć się w sieci - dodał.

Emilewicz: Przeniesienie biznesu do sieci sposobem na przetrwanie kryzysu

Jak podkreśliła minister Emilewicz, w obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, kiedy wszyscy musimy stosować się do obostrzeń i zostać w domu, zakupy przez internet stają się skuteczną i przede wszystkim bezpieczną alternatywą. "Dotyczy to zwłaszcza tych produktów, które nie są aktualnie dostępne stacjonarnie, ale także zakupów, po które możemy, ale nie musimy wychodzić z domu" - powiedziała.

Wicepremier dodała, że dzięki sprzedaży internetowej i pracy kurierów e-przedsiębiorcy mogą dotrzeć do klientów, a korzyści z tego są obopólne. "Wiele małych, średnich i dużych firm korzysta już z wielu rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej, przygotowanej przez polski rząd. Pozwalają one ochronić miejsca pracy i zachować płynność finansową" - zaznaczyła.

Według Emilewicz "przeniesienie swojego biznesu do internetu" może też być jednym ze sposobów na przetrwanie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. "Jest to korzystne zarówno dla przedsiębiorcy, który zachowa możliwość sprzedaży swoich produktów, jak i obywatela. Zakupy może zrobić w sposób łatwy, szybki i przede wszystkim bez wychodzenia z domu" – wskazała.

Wicepremier nawiązała w ten sposób do kampanii „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu”. To rządowy projekt skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców mających sklepy stacjonarne. Jak wyjaśnił resort rozwoju, przedsięwzięcie to ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej.

Jak zaznaczyło MR, celem kampanii jest nie tylko zachęcenie do sprzedaży online, ale też zwiększenie świadomości przedsiębiorców o możliwościach rozwoju własnej firmy. Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Agencja Rozwoju Przemysłu; a partnerami - najwięksi polscy operatorzy sprzedaży on-line: Allegro, OLX oraz Polski Fundusz Rozwoju, który wspiera akcję merytorycznie.

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja prasową poświęconą projektowi "Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" z udziałem m.in. wiceministra Mazura, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej, wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Pawła Kolczyńskiego, pełnomocnika prezesa rady ministrów ds. GovTech Justyny Orłowskiej a także przedstawicieli OLX i Allegro.

autor: Magdalena Jarco

pgo/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wizytator
A gdyby tak sejm i senat przenieść do netu? Odchudzić o połowę tzw. członków. Zastosować kryterium minimalnego IQ. To by były oszczędności !!!
sammler
Stanowisz zagrożenie dla podstaw ustrojowych Najjaśniejszej! Wstydź się :P

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki