REKLAMA

Allegro chce od '21 uruchomić program motywacyjny oparty na akcjach

2020-09-22 14:56
publikacja
2020-09-22 14:56
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Allegro planuje od 2021 roku wprowadzić program motywacyjny dla pracowników oparty na akcjach o wartości około 110 mln zł rocznie. W 2021 roku koszty księgowe tego programu mają wynieść 40 mln zł, a w średnim terminie wzrosną do 110 mln zł - podała spółka w prospekcie.

Biuro prasowe Allegro doprecyzowało, że program oparty na akcjach jest elementem nowego programu motywacyjnego Allegro Incentive Plan (AIP).

"W prospekcie zapowiedzieliśmy wprowadzenie nowego programu motywacyjnego – Allegro Incentive Plan (AIP). Jego pierwszy element – o czym już informowaliśmy wcześniej – zakłada, że pracownikom, którzy w dniu wejścia Allegro na giełdę będą zatrudnieni w spółce z Grupy na umowę o pracę, zostaną przyznane nieodpłatne akcje o wartości 10.000 zł. Drugim elementem AIP jest plan wykorzystania akcji w celu motywowania i nagradzania obecnych i przyszłych pracowników na stanowiskach o kluczowym znaczeniu zarządczym, produktowym lub eksperckim. Status spółki publicznej umożliwi nam wykorzystanie akcji do budowania długoterminowego zaangażowania pracowników w rozwój spółki. Program ten planujemy uruchomić w przyszłym roku" - podało PAP Biznes biuro prasowe Allegro, na pytanie o zapowiedziany w prospekcie program motywacyjny.

Allegro, które rozpoczęło ofertę publiczną, oczekuje debiutu na GPW około 12 października.

Spółka informowała wcześniej, że wszyscy pracownicy grupy, którzy będą zatrudnieni w dniu wejścia spółki na giełdę i którzy nie posiadają akcji objętych w ramach historycznych uzgodnień inwestycyjnych, otrzymają jednorazową premię w formie akcji o wartości 10.000 zł na pracownika, do której uprawnienia nabędą po 360 dniach od daty wejścia na giełdę.

Spółka szacuje, że łączna wysokość jej wydatków związanych z ofertą wynosić będzie nie więcej niż ok. 125 mln zł, w tym zawierać się będą prowizje lub wynagrodzenie banków, szacunkowe koszty doradców oraz inne opłaty dodatkowe, a także wydatki niegotówkowe w kwocie 25,5 mln zł (związane z przydziałem akcji pracownikom grupy). Allegro zatrudnia ponad 2.400 osób.

Grupa prowadzi największą platformę handlową w Polsce, jaką jest Allegro. pl, oraz porównywarkę cenową w Polsce – Ceneo.pl.

Platforma e-commerce Grupy dysponuje bazą użytkowników obejmującą około 12,3 mln aktywnych kupujących, którzy mają dostęp do oferty około 117 tys. firm, dzięki czemu na platformie Allegro.pl zawierane są średnio 32 mln transakcji miesięcznie. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
djnsd
Dla mnie to jest niewyobrażalne że wejście na GPW kosztuje spółkę 125 mln zł.
To ogromna kwota. To powinno kosztować 5 mln zł max.
Skoro to taka świetna firma i sprzedają dotychczasowi akcjonariusze to po co ci
wszyscy doradcy i koordynatorzy ? Do szukania frajerow w tej cenie ?
Przeciez ludzie sie na to powinni
Dla mnie to jest niewyobrażalne że wejście na GPW kosztuje spółkę 125 mln zł.
To ogromna kwota. To powinno kosztować 5 mln zł max.
Skoro to taka świetna firma i sprzedają dotychczasowi akcjonariusze to po co ci
wszyscy doradcy i koordynatorzy ? Do szukania frajerow w tej cenie ?
Przeciez ludzie sie na to powinni rzucić z pieniędzmi ...ale tak nie będzie.
Zobaczycie że z tego będzie jedna wielka klapa i wstyd.
Te IPO i debiut przejdą do historii. Po numerach imn.Grada który zachwalał JSW, Energe i inne
spółki które potraciły 90% wartości nikt juz sie nie da ubrać na GPW. Grad powinien trafić
przed Trybunał Stanu za to namawianie akcjonariatu obywatelskiego.

Powiązane: Debiut Allegro na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki