REKLAMA

Alior Sync wprowadza zmiany w moneyback

Michał Kisiel2012-09-28 14:07analityk Bankier.pl
publikacja
2012-09-28 14:07
W środę bank poinformował swoich klientów o zmianie w regulaminie produktów Alior Sync. Od 24 października do zwrotu 5% wydatków przestaną kwalifikować się niektóre typy transakcji, m.in. doładowania elektronicznych portmonetek.


Źródło: SXC

Jedną z głównych cech oferty Alior Sync jest moneyback, czyli zwrot 5% wydatków dokonanych przez klienta w internecie. Do premii nie kwalifikują się transakcje u niektórych sprzedawców identyfikowanych przez tzw. MCC (ang. merchant category code, kod kategorii sprzedawcy). Obecnie ograniczenie dotyczy:
  • kodu 7995, określającego kasyna oraz zakłady bukmacherskie itp. (m.in. Bwin.com, bet-at-home.com, pokerstars.com, moneybookers.com),
  • kodu 8999, określającego pozostałe niesklasyfikowane usługi, o ile płatność nie jest zidentyfikowana jako zagraniczna (np. Dialcom24, czyli usługi dotPay, transakcje Moneybookers w złotych, PayPal).
Za miesiąc usługa ta zostanie ograniczona poprzez wyłączenie z naliczania premii kilku kolejnych typów transakcji, oznaczonych przez:
  • kod 4111, czyli usług transportowych (np.: CallPay, moBILET, zasilenia mPay, SkyCash, Norfolkline). Punkty posiadające ten kod MCC, to głównie e-portmonetki. Sporadycznie kod MCC 4111 posiadają punkty oferujące zakup biletów miejskich i biletów na prom.
  • kod 6012, określający usługi finansowe (np.: solidtrustpay.com, Entropay, Entropay UK, Slc.co.uk, Barclaycard, payforweb.com).
  • kod 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych (np.: Admiral Markets AS, Plus500UK, iforex.com, Trading Point, Safecap Ltd.).
  • kod 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (np.: admiralmarkets.ee, RBK Money, X-Trade Brokers Dom Maklerski, HiPay.com).
  • kod 4829, określający internetowe przekazy pieniężne (np.: Western Union, Neteller.com).
»Bankier.pl prześwietla konto Alior Sync


W dalszym ciągu do zwrotu 5% wydatków będą kwalifikować się zakupy biletów lotniczych oraz biletów PKP.

Górny limit wydatków, od których naliczany, jest zwrot będzie obliczany dla konkretnego klienta, a nie każdego rachunku bankowego osobno. Bank zastrzega sobie również możliwość wstrzymania wypłaty całości lub części zwrotu w uzasadnionych przypadkach.

Michał Kisiel, analityk
Bankier.pl [email protected]
Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~katt
Bardzo proszę wszystkich klientów Alior Sync o poświęcenie chwili na wypełnienie ankiety dotyczącej oceny jego działalności. Bardzo dziękuję za pomoc!!
http://moje-ankiety.pl/respond-46444.html
~premiadlaciebie
to bylo wiadome, ciekawe co teraz wymysla. tak czy inaczej 5% cashbacku to wysoka premia, szczegolnie, ze w Internecie wydaje bardzo duzo pieniedzy.
~Mich
Po pierwsze, jak tak jak ja ktoś kupuje w necie (zakupy, ubrania, a ostatnio nawet TV) to te zmiany kompletnie go nie dotyczą. Z tego co widzę to kosmetyka i utrudnienia dla kombinatorow i po prostu oszustów.

Uwielbiam takie hatersie wpisy, ktoś pisze, żeby dokopać ale nie ma o niczym pojęcia. jak ktoś mógł mieć 36000 Cashbacku.
Po pierwsze, jak tak jak ja ktoś kupuje w necie (zakupy, ubrania, a ostatnio nawet TV) to te zmiany kompletnie go nie dotyczą. Z tego co widzę to kosmetyka i utrudnienia dla kombinatorow i po prostu oszustów.

Uwielbiam takie hatersie wpisy, ktoś pisze, żeby dokopać ale nie ma o niczym pojęcia. jak ktoś mógł mieć 36000 Cashbacku. jak max jest 1250 zł / mies, czyli razy trzy miesiace, to chyba 3600, nie?
~wIDZ odpowiada (usunięty)
ekstra, nie ma jak się chwalić przekrętami... dobrze, że już nie długi zwniniesz swoj szemrany interes...
~Greg
Dnia 2012-10-01 o godz. 12:39 ~Mich napisał(a):
> Uwielbiam takie
> hatersie wpisy, ktoś pisze, żeby dokopać ale nie ma o
> niczym pojęcia. jak ktoś mógł mieć 36000 Cashbacku. jak max
> jest 1250 zł / mies, czyli razy trzy miesiace, to chyba
> 3600, nie?

Jesteś super! Naprawdę :)

1250*3
Dnia 2012-10-01 o godz. 12:39 ~Mich napisał(a):
> Uwielbiam takie
> hatersie wpisy, ktoś pisze, żeby dokopać ale nie ma o
> niczym pojęcia. jak ktoś mógł mieć 36000 Cashbacku. jak max
> jest 1250 zł / mies, czyli razy trzy miesiace, to chyba
> 3600, nie?

Jesteś super! Naprawdę :)

1250*3 to 3800. To na początek.

Wytłumaczył ci chyba że miał założone 8 kont. Nie wiem czy na dzieci czy rodziców ale miał.

Swoją drogą zapomniał o podatku i te 36k to nie będzie na czysto...
~tom
To bylo od poczatku do przewidzenia. 36000 zgarne, chyba niezly wynik.
~freddie
Dnia 2012-09-30 o godz. 12:41 ~tom napisał(a):
> To bylo od poczatku do przewidzenia. 36000 zgarne, chyba
> niezly wynik.
36000 czego - pesos?
~tom odpowiada ~freddie
Złotych polskich. Nowych, synek. 1125*8 osób*4 miesiące. A, no i 8 stówek za otwarcie kont oraz dwa bilety do Cinema City :) Podatki opłacone, czysta kasa.
~Dymacz
uj w pupe synkowi, bedziem go dymac do 22/09 :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki