REKLAMA

AliExpress otwiera pierwsze centrum logistyczne w Polsce

2021-10-12 09:54
publikacja
2021-10-12 09:54
AliExpress otwiera pierwsze centrum logistyczne w Polsce
AliExpress otwiera pierwsze centrum logistyczne w Polsce
fot. EVGENIA NOVOZHENINA / / Reuters

Platforma handlu internetowego AliExpress, należąca do Alibaba Group, otwiera pod Łodzią pierwsze samodzielne centrum logistyczne - podała spółka w komunikacie prasowym.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” - powiedział cytowany w komunikacie, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, Gary Topp.

Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10 000 mkw. i ma rozpocząć działalność przed 11 listopada.

Zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największym miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień.

Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy. 

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (5)

dodaj komentarz
samsza
Chińczycy nie zainwestują w Łodzi, bo według Macierewicza chcą „zlikwidować niepodległość Polski”. Chińczycy wyjechali z Łodzi po tym, jak Agencja Mienia Wojskowego odwołała sprzedaż działki pod terminal kontenerowy.
Pod łodzią, czy w łodzi, żadna różnica...
grzegorzkubik
No i dobra. Będzie szybki dostęp do elektroniki i innych rzeczy. To poskromi trochę nasze sklepy typu Media Ekspert itp.
ja3
11 listopada jest święto w PL xD
stachsgh
ale oni startuja przed 11 listopada.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki