REKLAMA

AliExpress już w przyszłym roku w Polsce?

Angelika Lech2016-09-06 08:08
publikacja
2016-09-06 08:08
AliExpress już w przyszłym roku w Polsce?
AliExpress już w przyszłym roku w Polsce?
/ FORUM

Alibaba, chiński gigant e-commerce, czyli platforma handlu online, w nadchodzącym roku chce wejść do Polski - informuje miesięcznik "Komputer Świat", powołując się na wypowiedź Li Zhanga z Alibaba Group.

Polacy mogą obecnie korzystać z chińskiego portalu aukcyjnego - strona internetowa dostępna jest w polskiej wersji językowej. Można również skorzystać z darmowych przesyłek. Jedyny mankament dotyczy płatności, które są dokonywane w obcej walucie tj. w euro lub w dolarach, jednak w serwisie wprowadzono opcję dokonywania zakupów z wykorzystaniem usługi Przelewy24.

Kwota do zapłaty prezentowana jest w złotych, zatem samo dokonywanie płatności jest proste i przejrzyste. Jedynym możliwym problemem może być przewalutowanie, ponieważ płatność odbywa się po obecnym kursie walut – co sprawia, że zakupy niekoniecznie muszą być opłacalne.  

Na polskim rynku e-commerce dominuje Allegro. Drugim polskim portalem, według rozpoznawalności, przeznaczonym do handlu internetowego jest OLX. W grupie respondentów, którzy deklarują dokonywanie zakupów online na serwisach zagranicznych, najczęściej wskazywaną marką jest eBay (19%). Na drugim miejscu badani wymieniali AliExpress (12%), a na trzecim Amazon (9%).

Wobec dużego zainteresowania chińska spółka sugeruje, że Polska jest dla niej najważniejszym rynkiem Europy Wschodniej i wypatruje dla siebie wielkiej szansy na zaistnienie na polskim rynku. W ubiegłym roku Grupa Alibaba otworzyła już kilka oddziałów na Starym Kontynencie. W przyszłym ma otworzyć biuro w Polsce.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~Gośka
hahaha trolle znaczy pracownicy z allegro bądź handlarze drżą i wypisuja durne negatywne komentarze o aliekspress :D prawda jest taka, że taki sam towar który jest na Ali jest również na allegro tylko ceny są kilkukrotnie niższe na Ali :) od jakiegoś czasu robie zakupy na ali i nie miałam nigdy żadnych problemów z przesyłką czy z hahaha trolle znaczy pracownicy z allegro bądź handlarze drżą i wypisuja durne negatywne komentarze o aliekspress :D prawda jest taka, że taki sam towar który jest na Ali jest również na allegro tylko ceny są kilkukrotnie niższe na Ali :) od jakiegoś czasu robie zakupy na ali i nie miałam nigdy żadnych problemów z przesyłką czy z cłem. raz towar nie doszedł jednak dostałam bez problemu zwrot kasy. Z kilku powodów usług allegro powoli rezygnuje. Po pierwsze ochrona kupujących to jakiś żart. Kiedyś trafiłam na lesera sprzedawce, towar nie doszedł, według sprzedawcy on wysłał paczkę, nie moglam sęe jednak doprosić skanu dowodu przesyłki ani nawet numeru nadania. Kasę odzyskałam po ponad 3 miesiącach przepychanek ze sprzedającym. Druge mega ważny powód to polityka komentarzy. Na allegro jestem od 13 lat, czasami sprzedawałam swoje prywatne rzeczy miałam około 600 komentarzy pozytywnych i zero negatywnych. Teraz zostały mi się tylko 2 komentarze, dla potencjalnego kupca jestem niewiarygodna i tracę szanse w przedbiegach z zawodowym handlarzem. Zreszta im tez już tak nie będzie zależało na zadowoleniu klienta bo po roku komentarze bedą się resetować więc negatywy już nie takie straszne. Zawiodłam się na polityce allegro. tylko reklamy robią ładne :P
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~nieChceMiSIę
ja tam patrze na alitopbrand.pl co kupić w chinach zanim sie przegrzebie przez całe aliexpress to mijają godziny
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Koral
Ceny na aliexpress są podawane bez cła i VAT dlatego są niższe. Przesyłki powyżej pewnej kwoty są sprawdzane i zamiast przedmiotu przychodzi pismo z urzędu z wezwaniem do zapłaty brakującej klwoty.
~Bara
Ino, że ich przesyłki (z Chin) są obłożone podatkiem WAT i cłem a wtedy oprócz kłopotliwych formalności z Urzędem Celnym dochodzą koszty, które wyrównują różnicę cen z polskimi sklepami.
~Grześ
~Aga kurs podają na http://kurs.alipaczka.pl swoją drogą strona też bdb do śledzenia paczek z chin
~Aga
Gdzie sprawdzić aktualny kurs dolara na przelewy24?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki