REKLAMA

Albania: Donald Trump honorowym obywatelem miasta Kamza

2016-11-24 10:14
publikacja
2016-11-24 10:14

Albańskie miasto Kamza, słynące z nazywania swoich ulic na cześć znanych osób i innych miast, nadało tytuł honorowego obywatela prezydentowi elektowi USA, Donaldowi Trumpowi, określając go jako "przywódcę naszych czasów".

/ fot. RICK WILKING / FORUM

Władze Kamzy, 90-tysięcznego miasta położonego na obrzeżach stolicy, Tirany, jednogłośnie opowiedziały się w środę za nadaniem amerykańskiemu politykowi honorowego obywatelstwa.

W uzasadnieniu tej decyzji przedstawiono Trumpa jako "rewolucyjny wzór nowego porządku demokratycznego, eksperta w sprawach gospodarczych, negocjatora ds. polityki zagranicznej, talent w komunikowaniu się z ludźmi i przywódcę naszych czasów". Oceniono, że Republikanin, wybrany 8 listopada na prezydenta Stanów Zjednoczonych, "daje największą nadzieję Amerykanom, którzy słusznie czują się oszukani przez klasę polityczną".

Burmistrz Kamzy to polityk opozycyjnej, centroprawicowej Albańskiej Partii Demokratycznej (PDSh) Xhelal Mziu, który na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie przedstawiające jego samego i Trumpa wykonujących gest zwycięstwa. (PAP)

akl/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki