REKLAMA

„Aktywuj konto za 1,01 zł” – oszuści łowią na Allegro

2020-06-15 12:44
publikacja
2020-06-15 12:44
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Szybka aktywacja konta na Allegro za 1,01 zł to oszustwo. Przestępcy podszywają się pod platformę sprzedażową i wyłudzają dane o klientach.

Aktywacja konta Allegro 1,01 zł to oszustwo / fot. CERT / Facebook

Oszuści ponownie łowią klientów Allegro. Tym razem cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości do użytkowników Allegro z informacja o konieczności kolejnej aktywacji konta w celu zweryfikowania danych. Nie daj się nabrać na oszustwo - możesz stracić wszystkie pieniądze z rachunku bankowego, ostrzega CERT Polska na swoim profilu w mediach społecznościowych.

- Możesz aktywować konto, korzystają z wpłaty online i przelewając na nasz rachunek najmniejszą możliwą kwotę – 1,01 zł. Aktywacja służy wyłącznie potwierdzeniu poprawności danych rejestracyjnych. Po aktywacji wpłaconą kwotę zwrócimy w całości na rachunek, z którego została przesłana. Środki odeślemy w ciągu 3 dni roboczych po aktywacji. Jeżeli dokonają Państwo wpłaty w dzień roboczy, w godzinach 8:00-19:00, pieniądze pojawią się na koncie Allegro w ciągu 1 godziny – przeczytamy w treści fałszywej wiadomości na Allegro.

Cyberprzestępcy łowią informacje oraz dane osobowe o klientach platformy Allegro. Mogą wykorzystać je do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym, a w konsekwencji "wyczyszczą" go ze wszystkich oszczędności.

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki