REKLAMA

LPP może skupić akcje własne za 2,1 mld zł

2020-09-18 13:54
publikacja
2020-09-18 13:54
fot. LPP / materiały dla mediów

Akcjonariusze LPP 18 września zdecydowali o upoważnieniu zarządu spółki do nabycia nie więcej niż 277.863 akcji własnych za nie więcej niż 2,1 mld zł - poinformowała spółka w uchwałach po WZ.

Cena płacona przez spółkę za każdą nabywaną akcję nie może być niższa niż 3.000 zł i nie wyższa niż 8.000 zł.

Przedmiotem nabycia w ramach programu ma być nie więcej niż 277.863 akcje, stanowiące nie więcej niż 15 proc. kapitału zakładowego spółki, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji ma nie przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych spółki, które nie zostały przez nią zbyte.

W celu sfinansowania tego programu akcjonariusze zdecydować mają o utworzeniu kapitału rezerwowego w kwocie 2,1 mld zł. Kapitał rezerwowy pochodzić ma z zysków z lat poprzednich, ujętych w kapitale zapasowym spółki.

Program będzie trwał od dnia podjęcia przez WZ uchwały w tej sprawie, maksymalnie do 31 lipca 2025 r., nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na jego realizację.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wrzesniak
Czasy są niepewne więc warto się zabezpieczyć. Niemniej jednak LPP to solidna spółka i wątpliwe, żeby akcje spadły kiedyś do takiego poziomy, żeby z buy-backu musieli skorzystać. Wiadomo, zawsze warto dmuchać na zimne i furtkę sobie zostawić.
hawu
W tych czasach, to normalka. Trzeba jakoś zabezpieczyć firmę.
paul80
Dobrze się zabezpieczyli.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki