REKLAMA

Akcjonariusze EMF zdecydowali o wycofaniu spółki z obrotu na GPW

2016-08-09 08:53
publikacja
2016-08-09 08:53

Akcjonariusze Empik Media & Fashion (EMF) zdecydowali o wycofaniu spółki z obrotu na GPW - wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

fot. / / materiały dla mediów

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia znieść dematerializację wszystkich akcji, tj. 105 656 378 akcji zwykłych na okaziciela będących przedmiotem obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez giełdę" - czytamy w uchwale.

Walne zgromadzenie upoważniło zarząd złożenia do KNF wniosku o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu oraz podjęcia wszystkich czynności niezbędnych do wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, podano również.

Pod koniec lipca Krockella s.r.o. ogłosiła przymusowy wykup 1 368 994 akcji EMF, stanowiących 1,3% kapitału zakładowego, po 4,35 zł za sztukę.

Po rozliczeniu w maju wezwania na akcje EMF - Penta Investments Limited, Bookzz Holdings Limited, EMF Holding 2 B.V., Marek Ondrejka, Krockella Limited, Krockella s.r.o. oraz EMF Holding 4 B.V. posiadały łącznie 103 237 438 akcji spółki uprawniających łącznie do 97,7% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Baca_ze_Śmiechowa
A co daje giełda ? Giełda daje spekulantom możliwość wycisnąć kasę z drobnych ciułaczy. I to się nazywa okres hossy.
~bigbank
powinni dodawać akcję gratiś do każdego zakupu powyżej 100zł
~eww
zamknąć tą giełdę w cholerę. wszystko oparte na spekulacjach. zło dzisiejszego świata to giełda. Akcje Nintendo rosły mimo, że żadnego ich udziało w produkcji Pokemon Go. Stucznie pompowane, bo popularnośc tego badziewa nie ma wpływu na w finanse. gdyby gra była płatna i z każdej mieli 10 dolarów, to przy 100mln robi się pieniądz zamknąć tą giełdę w cholerę. wszystko oparte na spekulacjach. zło dzisiejszego świata to giełda. Akcje Nintendo rosły mimo, że żadnego ich udziało w produkcji Pokemon Go. Stucznie pompowane, bo popularnośc tego badziewa nie ma wpływu na w finanse. gdyby gra była płatna i z każdej mieli 10 dolarów, to przy 100mln robi się pieniądz a tak sztucznie nadmuchane. teraz Ubisoft placze, bo nastąpi wrogie przejecie Vivendi i szukają inwestorów aby Vivendi wszystkiego nie zgarnęło. Giełda niszczy świat, dramat.
~jjj
Niedługo to nie bedzie żadnej spółki , tlyko panstwowe i trupy giełdowe. Dobra zmiana
~etam
Przesada. EMF jest spółką prywatną i jej właściciele zdecydowali, że spółka nie będzie już notowana na giełdzie w Warszawie. To wszystko.

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki