REKLAMA

Agora sprzeda nieruchomości w Łodzi; transakcja wpłynie na EBIT grupy w IV kw. '16

2016-10-27 15:57
publikacja
2016-10-27 15:57

Agora zawarła warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości w Łodzi. Łączna cena sprzedaży wyniesie 9,7 mln zł netto, a pozytywny wpływ tej transakcji na wynik operacyjny grupy w IV kwartale 2016 r. wyniesie ok. 6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Agora sprzeda nieruchomości w Łodzi; transakcja wpłynie na EBIT grupy w IV kw. '16 / fot. Grzegorz Klatka / FORUM

Umowa została zawarta pod warunkiem, że prezydent miasta Łodzi nie wykona prawa pierwokupu nieruchomości.

Łączna powierzchnia sprzedawanych nieruchomości to około 4,2 tys. m kw. Na jednej z nich znajdują się budynki, w tym zabytkowy budynek biurowy o powierzchni zabudowy około 1 tys. m kw.

"Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynika z faktu, iż spółka nie wykorzystuje efektywnie całej powierzchni nieruchomości na działalność operacyjną. W opinii spółki optymalnym rozwiązaniem będzie najem powierzchni biurowej dostosowanej do aktualnej skali działalności spółki w Łodzi" - czytamy w komunikacie.

Agora podała, że wraz z warunkową umową sprzedaży zawarta została warunkowa umowa najmu powierzchni biurowej, na mocy której spółka, na zasadach rynkowych, wynajmie od kupującego na okres 5 lat powierzchnię biurową znajdującą się w nieruchomości. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~abc
Miasto mogłoby kupić. Z drugiej strony ta siedziba na rogu Sienkiewicza i Piłsudskiego to dobre miejsce na mniejszy hotelik typu mini Andels.
~Arni
No jak to? Nie wytrzymują konkurencji jak ten szmatławiec na Węgrzech?
Takie prawa rynku.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~kappa
Czytałem szmatławiec 10 lat , potem przejrzałem na Oczy.Dobre wieści wykrwawiają sie
~Lenin
równia pochyła, mam nadzieję
~lol
"działalność operacyjną" a cóż to za operacja? powiało Izraelskim wywiadem
~Aron_Szechter
Adam Michnik - syn przedwojennych działaczy komunistycznych pochodzenia żydowskiego – Ozjasza Szechtera i Heleny Michnik.

Ozjasz Szechter był zastępcą członka Komitetu Centralnego nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy dążącej do oderwania od Polski Galicji Wschodniej i Wołynia oraz przyłączenia
Adam Michnik - syn przedwojennych działaczy komunistycznych pochodzenia żydowskiego – Ozjasza Szechtera i Heleny Michnik.

Ozjasz Szechter był zastępcą członka Komitetu Centralnego nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy dążącej do oderwania od Polski Galicji Wschodniej i Wołynia oraz przyłączenia tych ziem do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Szechter przeproś za ojca i brata
https://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k
~kolo
przecież wszyscy wiedzą, zależna.pl chyba wysyła wam maile z instrukcją wklejania tych śmieci...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki