REKLAMA

Agencja ratingowa Standard & Poor’s zmienia nazwę

2016-04-29 08:14
publikacja
2016-04-29 08:14

Agencja ratingowa Standard & Poor’s zmienia nazwę na S&P Global Ratings. Inaczej nazywać będzie się też jej spółka matka.

fot. Oliver Lang / / FORUM

Koniec McGraw Hill Financial. Amerykańska korporacja, do której od 1966 r. należy jedna z trzech wiodących agencji ratingowych, zmienia nazwę na S&P Global Inc. Zmieni się także giełdowy ticker spółki – z MHFI na  SPGI.

W ślad za zmianą nazwy spółki-matki, zmieni się także nazwa agencji Standard & Poor’s. Odtąd agencja (dobrze znana w Polsce za sprawą styczniowej obniżki) nosić będzie nazwę S&P Global Ratings.

Zmiana nazwy McGraw Hill Financial ma związek ze zmianą kierunku działania firmy. Po sprzedaży segmentu wydawniczego za 2,5 mld dolarów, spółka ma w pełni skoncentrować się na branży finansowej, w skład której oprócz agencji ratingowej wchodzi także obsługa indeksu S&P500.

Jak zauważają amerykańskie media, decyzja o skróceniu nazwy do S&P Global wpisuje się w trend obecny wśród wielkich korporacji. W ostatnich latach PricewaterhouseCoopers przemianowana została na Pwc, Ernst & Young na EY, a American Telephone & Telegraph na AT&T.

Pierwszy człon nazwy Standard & Poor’s  pochodzi od Biura Statystycznego Standard, które w 1906 r. założył Luther Lee Blake. Przewagą konkurencyjną Standard było aktualizowanie informacji biznesowych częściej niż raz do roku, co w owych czasach było standardem.

Drugi element nazwy pochodzi od nazwiska był Henry’ego Varnuma Poora, który wraz z synem Henrym Willianem, w 1868 r. założył firmę wydającą podręczniki zawierające szczegółowe informacje o amerykańskich spółkach kolejowych.

Więcej o agencji przeczytasz w artykule „Standard&Poor’s – fakty, daty, liczby”

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~SAP
nowa nazwa Standards Are Poor
~seth
a może S&P.... Steal & Panama (ukraść i na Panamę)
~Dżejms
Może się chcą zoptymalizować podatkowo w Panamie czy innych Luksemburgach? Nowy brand - jakie koszta można wpisać! Każde.
~Pisior
Jaki artykuł tacy komentatorzy.
~Piotr_Kuczynski
Po zmianie nazwy oceniam ich rating na BBB-.
~Kusznier
Ale z jaką perspektywą?
~Freddie_Debbin odpowiada ~Kusznier
Negatywną.
~xxl
Długo i namiętnie pracują, żeby ich nie było.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki