REKLAMA

Agencja dpa: niemieckie władze rozważają kolejne obostrzenia

2020-11-16 02:30
publikacja
2020-11-16 02:30
fot. FABRIZIO BENSCH / Reuters

Rząd federalny i kraje związkowe RFN rozważają kolejne obostrzenia, by powstrzymać pandemię koronawirusa - podała agencja dpa, powołując się na projekt dokumentu, który ma być omawiany podczas poniedziałkowej wideokonferencji kanclerz Angeli Merkel z szefami rządów krajów związkowych.

Kolejne, po tych wprowadzonych już na początku listopada i określanych jako "lockdown light", ograniczenia mają dotyczyć m.in. kontaktów społecznych.

Według projektu w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie jednego gospodarstwa domowego i maksymalnie dwie osoby z innego gospodarstwa. Władze mają zalecić całkowitą rezygnację z prywatnych uroczystości aż do świąt Bożego Narodzenia.

W szkołach, które pozostają otwarte, wszyscy uczniowie i nauczyciele mają nosić maski ochronne. Wszystkie klasy mają zostać zmniejszone o połowę, aby zapewnić większy dystans między poszczególnymi uczniami.

Osoby szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem, m.in. w podeszłym wieku i schorowane, mają otrzymywać maski ochronne o dużej wytrzymałości typu FFP2.

Nadal zamknięte będą m.in. bary, restauracje, kina, teatry, siłownie i kluby fitness.

W dokumencie przygotowanym na poniedziałkową konferencję kanclerz Merkel z szefami rządów krajów związkowych podkreśla się potrzebę "dalszych wysiłków", gdyż "przed nami cztery trudne zimowe miesiące". Władze Niemiec mają nadzieję, że rozpoczęcie szczepień pozwoli na stopniowe przezwyciężenie pandemii.

W ciągu ostatniej doby zarejstrowano w Niemczech 10 824 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 62 kolejne zgony - poinformował w poniedziałek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

To o około 6100 przypadków mnie niż dzień wcześniej, ale - jak zauważa agencja dpa - podawane w poniedziałki liczby są zazwyczaj niższe, głównie ze względu na mniejszą liczbę testów przeprowadzanych w weekendy.

W niedzielę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) informował o blisko 17 tysiącach nowych zakażeniach koronawirusem w ciągu doby i ponad 100 kolejnych zgonach. Tym samym łączna liczba osób zakażonych Covid-19 w Niemczech wzrosła do 790 503 a zgonów do 12 485. (PAP)

Od początku pandemii w Niemczech zdiagnozowano 801 327 zakażeń koronawirusem. Na Covid-19 zmarło w sumie w tym kraju 12 547 osób. Około 515 200 wyzdrowiało.

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Europejczycy, tak zaawansowani gospodarczo i rozwojowo ludzie.. A sami się zniszczą przez nie wyobrażalną głupotę. Tymczasem w Chinach szampan leje się strumeniami.....

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki