REKLAMA

Aegon PTE przejmie zarządzanie Nordea OFE

2016-06-20 16:00
publikacja
2016-06-20 16:00

Aegon PTE, zarządzające otwartym funduszem emerytalnym Aegon OFE podpisało umowę, zgodnie z którą przejmie zarządzanie funduszem emerytalnym zarządzanym obecnie przez Nordea PTE - podał Aegon w komunikacie prasowym.

"(...) Transakcja ta pomoże nam w udoskonalaniu jakości obsługi klientów oraz w umocnieniu naszej pozycji na rynku, a po jej sfinalizowaniu dotychczasowi klienci Nordea OFE dołączą do grona klientów Aegon w Polsce (...)" - powiedział cytowany w komunikacie Michał Biedzki, przewodniczący rady nadzorczej Aegon PTE.

Claus Stoltenborg, przewodniczący rady nadzorczej Nordea PTE, poinformował, że Aegon oraz Nordea skupią się na optymalizacji możliwości inwestycyjnych połączonych funduszy.

"Transakcja ta finalizuje plan zbycia przez Grupę Nordea jednostek biznesowych w Polsce bezpośrednio obsługujących klientów i skoncentrowania się na bazowych rynkach" - powiedział Stoltenborg.

Aegon PTE według danych KNF na koniec kwietnia 2016 r. zarządzało aktywami o wartości 5,9 mld zł i obsługiwało łącznie 919 tys. członków funduszu. Z kolei Nordea OFE zarządzało aktywami o wartości 6,6 mld zł oraz obsługiwało 987 tys. klientów.

Aegon podał, że po zakończeniu procesu integracji funduszy Aegon PTE będzie zarządzało aktywami netto o łącznej wartości 12,4 mld zł, zajmując pod tym względem 4. pozycję wśród otwartych funduszy emerytalnych działających w Polsce (według danych KNF na koniec kwietnia 2016 r.).

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie odpowiednich zgód instytucji nadzoru. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~asd
Szkoda. Nordea była jednym z najlepszych OFE.
~BZWBK
mówi się, że kolejny na sprzedaż będzie Pekao OFE. Tutaj o przejmującym mówi się, ze będzie to grupa Generali.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki