REKLAMA

Adamczyk: Udrożniono przejścia graniczne z Ukrainą. Kierowcy nie będą już czekali w kolejkach po kilka dni

2022-07-13 08:25
publikacja
2022-07-13 08:25
Adamczyk: Udrożniono przejścia graniczne z Ukrainą. Kierowcy nie będą już czekali w kolejkach po kilka dni
Adamczyk: Udrożniono przejścia graniczne z Ukrainą. Kierowcy nie będą już czekali w kolejkach po kilka dni
fot. Maciej Łuczniewski / / FORUM

Udało się udrożnić samochodowe przejścia graniczne pomiędzy Polską a Ukrainą - poinformował w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że kierowcy nie będą już czekali w kolejkach po kilka dni.

"Na skutek działań związanych z pomocą Ukrainie udało się wreszcie udrożnić przejścia samochodowe z Ukrainy do Polski, szczególnie dla samochodów ciężarowych" - powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia minister Adamczyk.

"To dobra informacja dla polskich przedsiębiorców. Będzie się opłacało jeździć na Ukrainę. Samochody nie będą musiały czekać w kolejkach kilkudniowych na wjazd do Polski czy na wyjazd z Polski" - dodał szef MI.

Adamczyk podkreślił, że rozwiązania, które przyjmuje rząd w związku z pomocą Ukrainie, są również korzystne dla polskich przedsiębiorców.

Minister przyznał, że problemu drożności samochodowych przejść granicznych z Ukrainą nie można było rozwiązać przez lata, a jako przykład podał drogowe przejście graniczne w Korczowej.

pif/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Dziwna ta wojna. W mediach propaganda o konieczności pomocy Ukrainie, a na granicy kolejki laweciarzy z autami sprowadzonymi z zachodu. My płacimy 8 zeta za paliwo, a setki cystern z paliwem czeka na przekroczenie granicy z Ukrainą w Hrebennem. Kto za to zapłaci? Jeszcze macie klapki na oczach? Do czego jeszcze muszą się posunąć,Dziwna ta wojna. W mediach propaganda o konieczności pomocy Ukrainie, a na granicy kolejki laweciarzy z autami sprowadzonymi z zachodu. My płacimy 8 zeta za paliwo, a setki cystern z paliwem czeka na przekroczenie granicy z Ukrainą w Hrebennem. Kto za to zapłaci? Jeszcze macie klapki na oczach? Do czego jeszcze muszą się posunąć, by naród przejrzał na oczy?
towarzysz_
Wredna zachodnia propaganda! Ivan widzial tysiace cystern z paliwem na granicy, ledwo sie mieszcza w tej waszej Polszce. Kazda za 8 zeta paliwo.

Przejrzycie na oczy.

----
Wyslane z Ayya T1
somebody17
Jeśli kolejki z (domniemanymi) lawetami stoją na granicy to faktycznie trzeba przerwac wspierać Ukrainę i zacząć wspierać kacapow. Tym razem posuneli się za daleko! Dzięki za otworzenie oczu! A te cysterny z paliwem to zawrócić bo u nas benzyna po 8zł. Niech sobie te czołgi węglem napedzaja.... chociaż nie, sorry, na węgiel to ruscy mają.
tb2
Kierowcy nie będą już czekali w kolejkach po kilka dni.
Będą czekać kilka tygodni.
wizytator
A w jaki to cudowny sposób udrożniono?
Może po prostu nie sprawdza się co jest w naczepach tylko dokumenty i pajechali!

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki