REKLAMA
Podwójna szansa na wygraną! Ranking ETF w Wakacjach na Giełdzie

    Adamczyk: Internet w Pendolino do końca tego roku

    2018-01-10 12:07
    publikacja
    2018-01-10 12:07

    Internet w pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku - powiedział w środę szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

    fot. / / PKP

    "Jesteśmy już po testach urządzeń, dzięki którym będzie dostęp do internetu w Pendolino. Testy wyszły bardzo dobrze" - powiedział Adamczyk. Dodał, że do ustalenia zostały "zasady realizacji tego przedsięwzięcia".

    Minister przypomniał, że "zamawiający pociągi Pendolino przed laty, nie przewidział w tych pociągach internetu". "Skutkiem tego gwarant, producent, miał duże problemy, aby wyrazić zgodę na montaż takiej instalacji internetowej" - powiedział Adamczyk. Zaznaczył, że samodzielny montaż takich urządzeń byłby naruszeniem gwarancji.

    Minister infrastruktury powiedział, że "dzisiaj relacje z producentem są bardzo dobre. Zarząd PKP Intercity zagwarantował, że to końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku, w Pendolino będzie wi-fi".(PAP)

    autor: Mariusz Polit, Łukasz Pawłowski

    edytor: Jacek Ensztein

    Źródło:PAP
    Tematy

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane: Kolej

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki