REKLAMA

Adam Grzeszak z "Polityki" laureatem Nagrody NBP im. Grabskiego

2011-06-09 20:45
publikacja
2011-06-09 20:45

09.06. Warszawa (PAP) - Laureatem IX edycji Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego został Adam Grzeszak z tygodnika "Polityka". W czwartek wręczone zostały też wyróżnienia w konkursie im. Grabskiego organizowanym przez Narodowy Bank Polski, Polską Agencję Prasową i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Laureatem Nagrody Głównej został Adam Grzeszak z "Polityki" za artykuł "Z czego żyje Polak".

Redakcja tygodnika "Polityka" otrzymała też Nagrodę Honorową prezesa NBP.

Wyróżnienie w kategorii Prasa ogólnopolska i agencje prasowe otrzymał Grzegorz Siemiończyk z Gazety Giełdy "Parkiet" za artykuł "Lepiej zapobiegać niż zamiatać".

Wyróżnienie w kategorii Prasa regionalna i lokalna otrzymał Jacek Stachiewicz - dziennikarz związany z rzeszowską prasą, aktualnie piszący dla Karpackiego Przeglądu Gospodarczego - za artykuł "Czy europejskie pieniądze napędzają Podkarpacie".

W kategorii rozgłośnie radiowe wyróżnienie otrzymał Wiktor Legowicz z redakcji Programu Trzeciego Polskiego Radia za materiał "Euranet - bardzo ważny problem europejski".

W kategorii Telewizje ogólnopolskie i regionalne laureatem wyróżnienia została Brygida Forsztęga-Kmiecik - autorka reportaży realizowanych dla katowickiego ośrodka TVP - za reportaż "Wygrać emeryturę".

W kategorii Dziennikarstwo internetowe laureatem został Maciej Czujko - dziennikarz Money.pl - za artykuł "Zbudowaliśmy kapitalizm na kapitaliku spod materaca".

Nagrody w konkursie im. Grabskiego przyznane zostały w tym roku przez Narodowy Bank Polski za najlepsze publikacje o tematyce ekonomicznej, które ukazały się w 2010 roku w prasie ogólnopolskiej i lokalnej (zarówno w wersji papierowej jak i w internecie) oraz audycje radiowe i programy telewizyjne.

Celem ustanowienia nagrody głównej oraz pozostałych nagród jest uhonorowanie pracy dziennikarzy, którzy przyczyniają się do lepszego zrozumienia gospodarki rynkowej.

Laureat Nagrody im. Władysława Grabskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 40 tys. zł, a wyróżnieni w konkursie - po 10 tys. zł.

Dodatkowo pięciu wyróżnionych dziennikarzy - Andrzej Tomczak (TVP2), Wawrzyniec Smoczyński ("Polityka"), Paweł Gadomski (Wiadomości TVP), Konrad Krasuski (GG "Parkiet") i Maciej Głogowski (TOK FM) weźmie udział w wyjazdach studyjnych do amerykańskiego banku centralnego Fed.(PAP)

dan/ je/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki