REKLAMA
Stawka jest wysoka, a ryzyko zerowe! Rusza gorąca rywalizacja Wakacje na giełdzie

    Abris sprzedał FM Bank PBP funduszowi AnaCap

    2015-04-30 18:33
    publikacja
    2015-04-30 18:33
    Abris sprzedał FM Bank PBP funduszowi AnaCap
    Abris sprzedał FM Bank PBP funduszowi AnaCap
    fot. fm bank / / materiały dla mediów

    Abris sprzedał FM Bank PBP funduszowi private equity AnaCap Financial Partners LLP - poinformował Abris w komunikacie.

    Transakcja ta jest wynikiem decyzji KNF, która w listopadzie 2014 r. nakazała zbycie wszystkich akcji FM Banku do 30 kwietnia 2015 r.

    Komisja oceniała wówczas, że PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited nie wypełniają zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co ma negatywny wpływ na ostrożną i stabilną działalność tego banku.

    "(...) Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z ceny, jaką uzyskaliśmy w tym procesie. Nie odzwierciedla ona rzeczywistej wartości banku, a wynika wprost z przymusowej sytuacji, w której się znaleźliśmy, jako sprzedający nie z własnej woli. Cena ta ma się również nijak do wartości, jaką planowaliśmy uzyskać ze sprzedaży akcji banku w drodze IPO w 2018 roku" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Gieryński, z Abris Capital Partners.

    Nabywcą banku jest AnaCap Financial Partners LLP, europejski fundusz private equity specjalizujący się w inwestycjach w sektorze usług finansowych.

    Według spekulacji prasowych zakupem banku zainteresowany był wcześniej m.in. węgierski bank OTP, Alior Bank i BOŚ Bank.

    FM Bank PBP SA powstał z połączenia FM Banku z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości. Połączony bank rozpoczął działalność od lipca 2013 r.

    Bank działa pod dwiema markami - BIZ Bank i Bank Smart. (PAP)

    seb/ asa/

    Źródło:PAP Biznes
    Przeczytaj w Pulsie Biznesu
    Najlepiej opłacani piłkarze mundialu. Ronaldo zostawia rywali daleko w tyle
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (2)

    dodaj komentarz
    ~hm
    To jest dobra czy zła informacja?

    Powiązane: Sektor bankowy

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki