REKLAMA

Abonament RTV w 2022 roku nie wzrośnie. Będziemy płacić tyle samo

2021-06-08 08:30
publikacja
2021-06-08 08:30
Abonament RTV w 2022 roku nie wzrośnie. Będziemy płacić tyle samo
Abonament RTV w 2022 roku nie wzrośnie. Będziemy płacić tyle samo
fot. Jeshoots / / Pexels

KRRiTV utrzyma w 2022 roku stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego na poziomie z 2021 roku - podano w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Podstawowe stawki abonamentu RTV na 2022 r. wyniosą: za używanie odbiornika radiofonicznego 7,50 zł za miesiąc oraz za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego 24,50 zł za miesiąc.

Odpowiednio w 2022 roku wysokość opłaty za używanie odbiorników radiofonicznych będzie wynosić:

  • 14,60 zł za dwa miesiące,
  • 21,60 zł za trzy miesiące,
  • 42,80 zł za sześć miesięcy,
  • 81,00 zł za rok kalendarzowy.

Abonament RTV – zniżki i zwolnienia z opłaty

Użytkownik odbiorników może skorzystać z 10-proc. zniżki, o ile wnosi opłatę z wyprzedzeniem, czyli w terminie do dnia 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Oprócz zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc ustawodawca przewidział jeszcze kilka wyjątków, w których użytkownicy zwolnieni są z płacenia abonamentu RTV. Są to:

  • osoby, które ukończyły 75. rok życia,
  • osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
  • osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.

Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by je uzyskać, zobowiązane są do przedstawienia w placówce pocztowej dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie, którego wzór można pobrać na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Brak płatności za abonament RTV obowiązuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po tym, w którym dopełniono formalności.

Abonament RTV – kary, umorzenie, rozkładanie na raty

Kontrolami obowiązku rejestracji odbiorników zajmuje się Poczta Polska. Jeśli okaże się, że użytkownik tego nie zrobił, nakładana jest kara w wysokości trzydziestokrotność miesięcznej opłaty (681 zł). Jeśli natomiast sprzęt jest zarejestrowany, jednak zaprzestano uiszać opłatę, trzeba liczyć się z otrzmaniem wezwania do zapłaty za niezapłacone składki od momentu zarejestrowania odbiornika wraz z odsetkami.

KRRiT dopuszcza możliwość umorzenia lub rozłożenia zaległości w płatnościach na raty, jeśli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki losowe. Wniosek taki można złożyć drogą elektroniczną, osobiście lub drogą pocztową.

PAP/BPL

Źródło:Bankier24
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
po_co
Aaa... czyli dalej nie płacić?
grzegorzkubik
W bloku w który mieszkam jest masa anten. Różne cyfrowe Polsaty itp. Po co to jak mamy sporą liczbę kanałów w telewizji naziemnej. Idzie rewolucja. Wchodzi coraz więcej programów o jakości HD i full HD. Trzeba tylko wymieniać tunery bo od 2022 wchodzi nowy standard kodowania HEVC. TVP zwiększa liczbę kanałów w wysokiej rozdzielczości.W bloku w który mieszkam jest masa anten. Różne cyfrowe Polsaty itp. Po co to jak mamy sporą liczbę kanałów w telewizji naziemnej. Idzie rewolucja. Wchodzi coraz więcej programów o jakości HD i full HD. Trzeba tylko wymieniać tunery bo od 2022 wchodzi nowy standard kodowania HEVC. TVP zwiększa liczbę kanałów w wysokiej rozdzielczości. Telewizja naziemna jest dziś atrakcyjniejsza od prywatnych platform.
zenonn
TV to blok reklamowy przerywany programami.
Oglądanie tego czegoś to strata czasu.
mrbeast
Przypominam, ze TVP generuje o 2000000000 zł kosztów więcej za PiS niż za PO. I jeszcze mają czelność podnosić abonament...
podatnik-
Przykład cenzury na interia.pl
Dla niezorientowanych, kto zakładał TVN ano Jan Wejchert -TW. W. Konarski i zgodnie z zapisem w dzienniku rejestracyjnym stołecznej jednostki SB w okresie od 6.11.1975 do 24.01.1990 r. był on zarejestrowany przez Wydział II tej jednostki, czyli przez stołeczny kontrwywiad. Przypominam, że to były
Przykład cenzury na interia.pl
Dla niezorientowanych, kto zakładał TVN ano Jan Wejchert -TW. W. Konarski i zgodnie z zapisem w dzienniku rejestracyjnym stołecznej jednostki SB w okresie od 6.11.1975 do 24.01.1990 r. był on zarejestrowany przez Wydział II tej jednostki, czyli przez stołeczny kontrwywiad. Przypominam, że to były czasy gdzie ludzie tracili życie za samo rozmawianie o Zachodzie a ten facet z tym zgniłym Zachodem (wtedy)robił interesy! Tak wygląda fałszowanie historii w czystej postaci! I jeszcze jedno , kiedy tow. Balcerowicz Leszek wytłumaczy Narodowi skąd śp. Jan Wejchert miał pieniądze na założenie FOR?Z
Komentarz został usunięty ze względów regulaminowych.
mrbeast
Interia.pl to firma Pana Zygmunta Solorza.
zenonn
Zdolni byli, przydali się wywiadowi PRL. Wielu z "firmy" się uwłaszczyło po 1990.
https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2017/01/14/tvn-telewizja-sluzb-specjalnych/

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki