REKLAMA

Abbey House S.A. kupił kolekcję Wajdy

2011-05-17 23:20
publikacja
2011-05-17 23:20

Dom Aukcyjny Abbey House S.A. nabył kolekcję prac Andrzeja Wajdy. Zakupiona kolekcja jest zbiorem reprodukcji rysunków słynnego polskiego reżysera uhonorowanego Oscarem. Prace będzie można obejrzeć od 23 do 30 maja w galerii Art przy Krakowskim Przedmieściu.

„Mało kto wie, że Andrzej Wajda rysował na przestrzeni całego swojego życia oraz, że studiował na krakowskiej ASP. Biorąc pod uwagę szlachetność z jaką kojarzy się nazwisko reżysera oraz jego światową sławę, jesteśmy dumni, że włączyliśmy jego prace do kolekcji naszej spółki”- mówi Jakub Kokoszka, wiceprezes Abbey House S.A.
Oryginały prac Wajdy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie oraz m.in. w muzeum w Tokio. Jeden komplet reprodukcji tych rysunków zostanie podarowany przez Abbey House do kolekcji muzeum Manggha w Krakowie.23 maja, w poniedziałek odbędzie się wernisaż rysunków Wajdy, które nabył Dom Aukcyjny Abbey House S.A. Będzie on połączony z premierą albumu „Rysunki z całego życia” autorstwa reżysera. Głównym punktem wieczoru będzie spotkanie z Wajdą w sali Kina Kultura. Na event zaproszono około 1000 osób.

źródło: Dom Aukcyjny Abbey House S.A.

Źródło:Informacja prasowa

Do pobrania

AndrzejWajdajpgAndrzejWajdajpg
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (2)

dodaj komentarz
simpleplan
Dnia 2011-07-06 o godz. 22:32 ~jasiustasiu napisał(a):
> To abbey kupił tylko reprodukcje a nie oryginały?
Może oryginały nie były na sprzedaż
~jasiustasiu
To abbey kupił tylko reprodukcje a nie oryginały?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki