AMG Finanse przypilnuje przestępców

Spółka inwestująca w medycynę rozważa projekty w więziennictwie. Koszt jednej placówki szacuje na 30-40 mln zł - pisze "Puls Biznesu".

Według gazety, grupa AMG Finanse, zajmująca się m.in. finansowaniem służby zdrowia i mająca ambicję zbudowania ogólnopolskiej sieci szpitali, przymierza się do PPP - nie tylko w ochronie zdrowia.

"Nasze plany związane z rynkiem szpitalnym odsuwają się mniej więcej o rok (spółka zapowiadała, że do końca 2015 r. będzie miała po jednej lecznicy w każdym województwie - red.). Lokalne władze wstrzymują się ze wszelkimi decyzjami do czasu zakończenia wyborów samorządowych" - tłumaczy Tomasz Kopiec, prezes AMG Finanse.

Gdy pojawią się projekty medyczne w formule PPP, mogą mieć konkurencję. Wymiar sprawiedliwości przymierza się do partnerskich inwestycji w więziennictwie.

Jak twierdzi cytowany przez gazetę Tomasz Kopiec, grupa intensywnie się im przygląda.

"Nie wykluczamy inwestycji w tym obszarze. Prowadzimy bardzo wstępne rozmowy. Rynek jest bardzo interesujący - zakłady penitencjarne są pełne i nie spełniają norm unijnych w zakresie powierzchni celi, a utrzymanie więźnia kosztuje miesięcznie 2,6 tys. zł. Myślę, że moglibyśmy zaproponować nie tylko niższą cenę, ale również wyższą jakość. Potencjał rynku jest duży. Większość miejsc w celach jest zajęta, 30 tys. skazanych oczekuje na osadzenie" - mówi Kopiec. (PAP)

ls/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil