AFP: Tajwan kupił myśliwce F-16 za 62 mld dolarów

2020-08-15 04:51
publikacja
2020-08-15 04:51
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM / FORUM

Tajwan sfinalizował w piątek zakup myśliwców F-16 od amerykańskiego producenta samolotów Lockheed Martin. Umowa opiewa na 62 miliardy dolarów w ciągu najbliższych 10 lat - poinformowała agencja AFP.

Pentagon ogłosił sfinalizowanie kontraktu w piątek wieczorem, jednak nie podał nazwy kraju kupującego amerykańskie myśliwce, chcąc utrzymać to w tajemnicy przed Chinami, które są przeciwnikami zakupu przez Tajwan jakiegokolwiek uzbrojenia.

Według AFP stroną kupująca jest Tajwan, który w sierpniu 2019 roku uzyskał zielone światło od Waszyngtonu na zakup 66 samolotów F-16 nowej generacji.

Tajwan ma już flotę F-16, zakupionych w 1992 roku, ale obecny kontrakt obejmuje nowsze samoloty, wyposażone w zmodernizowaną technologię i uzbrojenie. Według Pentagonu zamówienie może objąć nawet 90 myśliwców. (PAP)

zm/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
oorim
"Redaktory"! Poprawcie informacje: Tajwan kupił 66 F-16 versji V ale zapłaci za nie max 8 mld USD. Natomiast producent F-16 podpisał umowę ramową z Departamentem Stanu USA na budowę i sprzedaż w ramach Foreign Military Sales (program) F-16 o wartości 62 mld USD. Ale to umowa ramowa i nie tylko dla Tajwanu! Co więcej:"Redaktory"! Poprawcie informacje: Tajwan kupił 66 F-16 versji V ale zapłaci za nie max 8 mld USD. Natomiast producent F-16 podpisał umowę ramową z Departamentem Stanu USA na budowę i sprzedaż w ramach Foreign Military Sales (program) F-16 o wartości 62 mld USD. Ale to umowa ramowa i nie tylko dla Tajwanu! Co więcej: to umowa ramowa i nie musi być w pełni zrealizowana. Błędy jakie popełniacie są straszne!
heimir
I bardzo dobrze to prawdziwa Republika Chińska a nie ta komunistyczna, kontynentalna rewolta!
and00
Chyba przecinka zabrakło, bo za 62 mld USD to mogli by kupić 400 F-35 a nie 66 F-16
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marcin321
Nie obrażaj redaktorów Bankiera, ja tam lubię ich autorskie teksty, a to po prostu depesza z PAP, wrzucana z automatu (Źródło: PAP)
talmud
następni frajerzy po australii & "tu spocznij".......ktorzy finansuja upadającego światowego bankruta bo kacykowie u władzy to sprzedajne....(wstaw własny inwektyw".......LMAO
spock55
Lepiej żeby finansowali twoją prosperującą kacapie?
nie_lewacz_lemingu
i na co im to, to tylko na pokaz że coś mają i stać ich, ale w starciu z kolosem - Chiny, bez szans...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki