REKLAMA

ABW prowadzi czynności w KGHM ws. dwóch projektów z Zagłębia Miedziowego (opis)

2015-10-27 19:06
publikacja
2015-10-27 19:06

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi czynności w KGHM dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego - poinformował PAP Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.


"W spółce prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko konkretnym osobom. Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach sprawy" - poinformował Wyborski.

Rzecznik ABW płk Maciej Karczyński, poinformował PAP, że agenci ABW we wtorek przeszukali biura należące do KGHM.

"Na podstawie materiałów ABW Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu wszczęła śledztwo. Na jej polecenie wykonujemy dzisiaj przeszukania i zabezpieczamy dokumenty w KGHM" - powiedział Karczyński.

Dodał, że chodzi o ewentualne nieprawidłowości.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Apelacyjne we Wrocławiu Anna Zimoląg, śledztwo wszczęto 21 października.

"Dotyczy wyrządzenia szkody w majątku spółki o wielkich rozmiarach w latach 2010-2015" - powiedziała prokurator.

Potwierdziła, że śledztwo toczy się w sprawie, nikogo nie zatrzymano. Poinformowała, że na tym etapie prokuratura nie udziela więcej informacji.

Do godziny 16:15 rynek nie zareagował na wizytę ABW w siedzibie spółki. Akcjami KGHM handlowano po cenie 96,80 zł, a więc o 0,8% powyżej kursu z poniedziałkowego zamknięcia notowań. Dopiero po publikacji informacji na ten temat, kurs akcji miedziowego giganta zaczął zniżkować i zakończył sesję o 2% poniżej poniedziałkowego zamknięcia.

(PAP)

jow/ pdo/ ral/ mow/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~kojak
Przyjechali chłopcy wywieść nie czystości.
~henio
Ten artykuł należy czytać w ten sposób ; Wczoraj do zarządu KGHM wkroczyło ABW i wywiozło do Warszawy ważną dokumentację za ostatnie lata które zarząd KGHM przygotował w kartonach po butach, niestety kartony przepadły na stacji CPN Orlen podczas tankowania samochodu ABW . Tak to się teraz robi bezstresowo .
~Bolo
4 letnia kadencja jest za krótka :-) Jedna kadencja powinna być na rozliczanie, komisje śledcze, dochodzenia, analizy i wnioski. Druga na właściwe działanie i reformy. Trzecia na obserwację wyników ^^ A latka lecą. Czasami mam dziwne wrażenie, że ktoś z góry genialnie to wymyślił by społeczeństwo nie zlinczowało 4 letnia kadencja jest za krótka :-) Jedna kadencja powinna być na rozliczanie, komisje śledcze, dochodzenia, analizy i wnioski. Druga na właściwe działanie i reformy. Trzecia na obserwację wyników ^^ A latka lecą. Czasami mam dziwne wrażenie, że ktoś z góry genialnie to wymyślił by społeczeństwo nie zlinczowało władzy. Zanim ktoś się zdąży zdrowo wkurzyć to już są wybory. Tak działa demokracja i polityka.
~Nihooya
Dobre projekty obronią się same... niezależnie jaka "władza" je wprowadziła.
~CapitalEnforcement
Hahaha w kraju postkomunistycznym sobie wymarzyłeś "sprawdzanie"? Dobre sobie. Tak jak sejmowa maszynka działa tak, iż to co w starej kadencji niedomknięte/nieruszone to w nowej nie wchodzi na ruszt (musisz od nowa złożyć projekt jeśli żeś zawzięty) tak samo działa kwestia odpowiedzialności - koniec kadencji Hahaha w kraju postkomunistycznym sobie wymarzyłeś "sprawdzanie"? Dobre sobie. Tak jak sejmowa maszynka działa tak, iż to co w starej kadencji niedomknięte/nieruszone to w nowej nie wchodzi na ruszt (musisz od nowa złożyć projekt jeśli żeś zawzięty) tak samo działa kwestia odpowiedzialności - koniec kadencji i zamknięcie tematu.
~berecik
Niech sprawdza ile przeplacili siemensowi przy pmp. Mysle ze szef realizacji pmp bedzie rozmowny.
~pplk
Bedzie tego wiecej po zmianie rzadu. ABW tu, to tam. CBŚ, ŻW...
~Nihooya
Może przy okazji sprawdzą lewe zwolnienia Hoffmanowej?
~bandit
w tym burdelu stworzonym przez działaczy partyjniackich i urzędasów, zwanym jeszcze Polską, gdziekolwiek by abecadło (abw, cbś, cba, uks, nik, itp) nie weszło na kontrole to wszędzie są szkody wielkich rozmiarów, czyli okradanie, oszustwa, wyprowadzanie majatku. WSZĘDZIE. Co za ssssssssyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyfffffffffffffffffffffffffffffffffff

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki