REKLAMA

"ABC": Palestyńczycy dostali religijny zakaz kupowania w sklepach firmy Zara

2022-10-23 15:40
publikacja
2022-10-23 15:40

Palestyński lider religijny Mahmud Habbasz, doradca przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, wydał fatwę zakazującą Palestyńczykom kupowania w sklepach hiszpańskiej sieci odzieżowej Zara. To reakcja na spotkanie właściciela sklepów tej firmy w Izraelu Joeya Schwebla z przywódcą izraelskiej radykalnej prawicy - podał w sobotę hiszpański dziennik "ABC" za palestyńską agencją Wafa. Habbasz wezwał władze krajów islamskich na całym świecie do przyłączenia się do bojkotu.

"ABC": Palestyńczycy dostali religijny zakaz kupowania w sklepach firmy Zara
"ABC": Palestyńczycy dostali religijny zakaz kupowania w sklepach firmy Zara
fot. Bestravelvideo / / Shutterstock

Po ukazaniu się religijnego edyktu media społecznościowe zalała fala nagrań, na których Palestyńczycy palą ubrania Zary.

Fatwa zabrania wiernym zawierania jakichkolwiek transakcji z hiszpańską siecią „do czasu zerwania kontraktu z jej operatorem w Izraelu”. Palestyńskie ministerstwo ds. gospodarki zażądało w sobotę wyjaśnienia stanowiska w tej sprawie od zarządu firmy.

Schwebel spotkał się w ostatnich dniach w swoim domu z politykiem radykalnej antyarabskiej partii Żydowska Siła Itamarem Ben Gwirem. Według hiszpańskiej agencji informacyjnej Europa Press Schwebel zorganizował w swojej posiadłości zbiórkę funduszy dla Ben Gwira, który będzie kandydował w wyborach parlamentarnych w Izraelu 1 listopada. Schwebel nie chciał komentować tego spotkania, uznając je za prywatne.

Izraelska lewica i działacze arabscy wielokrotnie krytykowali Schwebla, zarzucając mu poglądy rasistowskie, homofobiczne i skrajnie prawicowe. Jedną z jego propozycji jest odebranie obywatelstwa i deportowanie osób wykazujących nielojalność wobec państwa Izrael. Stanowisko Ben Gwira uważane jest za ekstremistyczne nawet dla izraelskich „jastrzębi”, w tym byłego premiera Benjamina Netanjahu - pisze „ABC”.

Grażyna Opińska

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Na okupowanych ziemiach zwanych Izraelem, miedzy lokalsami jest taki bajzel jakiego swiat nie widzial..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki