REKLAMA

96-latek najstarszym absolwentem wyższej uczelni na świecie

2016-06-04 18:30
publikacja
2016-06-04 18:30

96-letni Japończyk został najstarszym absolwentem wyższej uczelni na świecie. Shigemi Hirata otrzymał certyfikat potwierdzający wpisanie go w tej kategorii do Księgi Rekordów Guinness'a.

fot. Kyodo/MAXPPP / / FORUM

Mężczyzna ukończył Uniwersytet w Kyoto. Na uczelni tej zdobył licencjat humanistyki. Studia zajęły mu 11 lat. Rozpoczął je w 2005 roku w wieku 85 lat. Studiował w domu, korespondencyjnie, ale czasami uczestniczył w zajęciach na campusie w Kyoto.

Naukę podjął, aby pogłębić wiedzę dotyczącą ceramiki artystycznej. Odkąd przeszedł na emeryturę hobbystycznie zajmował się bowiem garncarstwem. Mówi, że jeżeli dożyje stu lat i wciąż będzie w dobrej formie, to zastanowi się nad podjęciem studiów magisterskich.

Shigemi Hirata urodził się 1 września 1919 roku. Pochodzi z okolic Hiroshimy, a mieszka w Takamatsu. Ma dwoje dzieci, pięcioro wnucząt i czworo prawnucząt. W czasie II wojny światowej służył w marynarce wojennej, a po wojnie pracował w szpitalu.

W ubiegłym roku prawie 59 tysięcy Japończyków miało ponad sto lat. Szacowana średnia długość życia w Japonii wynosi prawie 85 lat. Dla porównania w Polsce jest to ponad 77 lat.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/kyodo&afp/wk

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~jo44
Polowa stulatkow w japponii istnieje wirtualnie w celu pobierania emerytury ... Taki kraj. Co pare lat robia konrtole i srednia wieku ,stulatkow` mocno sie wtedy obniza ..

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki