REKLAMA

80 tys. turystów utknęło w chińskim kurorcie, gdzie wprowadzono lockdown covidowy

2022-08-06 14:35
publikacja
2022-08-06 14:35
80 tys. turystów utknęło w chińskim kurorcie, gdzie wprowadzono lockdown covidowy
80 tys. turystów utknęło w chińskim kurorcie, gdzie wprowadzono lockdown covidowy
fot. DreamArchitect / / Shutterstock

Władze nadmorskiego miasta Sanya na tropikalnej chińskiej wyspie Hajnan wprowadziły w sobotę lockdown po wykryciu setek nowych przypadków Covid-19. W mieście utknęło około 80 tys. turystów, którzy będą mogli wyjechać dopiero po siedmiu dniach testów.

Urzędnicy określili sytuację jako „bardzo poważną” i wprowadzili ograniczenia dotyczące swobody przemieszczania się w mieście. Nie podano, do kiedy restrykcje będą obowiązywać, ale turyści starający się opuścić Sanyę będą musieli najpierw przejść pięć testów na koronawirusa w ciągu siedmiu dni.

Sprzedaż biletów kolejowych z Sanyi została wstrzymana, a ponad 80 proc. lotów z i do tego miasta odwołano – podała agencja Reutera. „Apelujemy do mieszkańców i turystów o wyrozumiałość i wsparcie” – napisano w komunikacie opublikowanym przez władze w mediach społecznościowych.

W Sanyi zgłoszono w piątek 263 nowe przypadki Covid-19. Według urzędników wykryto tam subwariant koronawirusa Omikron BA.5.1.3.

Lockdown przypada w sezonie turystycznym dla miasta, które słynie również z bezcłowych domów towarowych. Zastępca mera He Shigang powiedział państwowej telewizji CCTV, że w Sanyi przebywa około 80 tys. turystów, choć zakażenia koronawirusem wykryto głównie wśród mieszkańców.

Urzędnicy ogłosili również w sobotę, że turyści, którzy z powodu lockdownu nie mogą opuścić Sanyi, będą mogli w tym czasie płacić za nocleg w hotelach o połowę mniej.

Większość państw świata złagodziła restrykcje koronawirusowe po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale władze Chin obstają przy strategii „zero covid” i stanowczo reagują nawet na niewielkie ogniska zakażeń, dążąc do całkowitej eliminacji wirusa z kraju. (PAP)

anb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
vacarius
Kiedy się te Chiny zaszczepią w końcu?
daniel_1
Cyt: ....po wykryciu setek nowych przypadków
Ciekawe jak wykryli? hhaah:)
daniel_1
PS
W Polsce będzie podobnie na jesień.
Będą wykrywać ile trzeba,,,
itso_rozszczepici_umysl
wakacyjna atrakcja niespodzianka do przewidzenia

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki