8 miliardów euro kosztował Europę huragan "Cyryl"

Huragan "Cyryl", który przeszedł nad Europą w nocy z czwartku na piątek, spowodował straty sięgające 8 miliardów euro. Takie są szacunki towarzystw ubezpieczeniowych w krajach nawiedzonych przez żywioł.

Z obliczeń wynika, że szkody wyrządzone przez huragan będą kosztować więcej, niż dotychczas sądzono. Według amerykańskiej agencji analiz ubezpieczeniowych AIR, może się to negatywnie odbić na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw - nie tylko klientów ubezpieczycieli, lecz także samych towarzystw ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych. Firmy te nie ogłosiły jeszcze indywidualnych prognoz dotyczących strat. Zdaniem AIR, należy tego oczekiwać pod koniec tygodnia.

Amerykańska agencja analiz ubezpieczeniowych ponadto podała, że "Cyryl" był największym huraganem, który nawiedził Europę w ciągu ostatnich 8 lat. Wyrządził poważne straty od Szkocji, przez Szwajcarię, Francję i Niemcy, aż do Polski. Ogromne straty odnotowano na przykład w drzewostanie. W całej Europie huragan powalił 62 miliony drzew. Największe szkody wyrządził w Niemczech.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~BardzoZdziwiony

Przez 9 lat nikt nie skomentował.

! Odpowiedz
0 0 ~Zdziwiony

Dotąd nikt nie skomentował???

! Odpowiedz