REKLAMA

600 dolarów - dla połowy Amerykanów to pomoc tylko na chwilę

2021-01-19 11:30
publikacja
2021-01-19 11:30
fot. Pixabay / Pexels

Do Amerykanów trafiają czeki z doraźną finansową pomocą. Pandemiczny „stimmy” dla 53 proc. badanych przez Bankrate wystarczy na zabezpieczenie potrzeb gospodarstwa domowego przez mniej niż miesiąc.

Amerykańskie gospodarstwa domowe spełniające wymogi dochodowe wkrótce otrzymają czeki opiewające na 600 dolarów (na każdego dorosłego i dziecko pozostające pod opieką). Serwis Bankrate sprawdził, czy druga edycja finansowego wsparcia będzie istotna dla budżetów beneficjentów.

53 proc. respondentów twierdzi, że otrzymane środki wystarczą na mniej niż miesiąc zabezpieczenia potrzeb gospodarstwa domowego. 16 proc. ocenia, że pieniądze „rozejdą się” w ciągu 1-3 miesięcy. Dość liczna jest także grupa (18 proc.), która twierdzi, że wypłata nie podtrzyma ich finansowej kondycji.

Autorzy badania zwracają uwagę, że Amerykanie są znacznie mniej optymistyczni pod tym względem niż podczas ostatniej akcji bezpośredniej finansowej pomocy. W kwietniu 2020 r. 31 proc. badanych oczekiwało, że wypłata wystarczy na mniej niż miesiąc. Wówczas jednak opiewający na 1200 dolarów czek trafił do większości dorosłych o średnich dochodach. Nowa edycja wsparcia ma inną konstrukcję, niższą kwotę i podniesiono jednocześnie progi dochodowe kwalifikujące do otrzymania płatności (do 99 tys. dolarów dochodu rocznie lub 198 tys. w przypadku małżeństw).

42 proc. ankietowanych wskazuje, że środki przeznaczy na opłacenie comiesięcznych rachunków. 32 proc. zamierza użyć ich w codziennych zakupach, a 25 proc. – do spłaty długów (można było wskazać kilka możliwości). 30 proc. beneficjentów oczekuje, że czek zasili ich oszczędności, a 6 proc. zamierza zainwestować pieniądze.

Plany Amerykanów powiązane są z dochodami ich gospodarstw domowych. Zarabiający najmniej w większości decydują się na opłacenie rachunków. Osiągający roczne dochody powyżej 80 tys. dolarów są bardziej skłonni powiększyć finansowe rezerwy.

44 proc. respondentów twierdzi, że „stimmy” (potoczne określenie na „stimulus check”) będzie bardzo istotny dla ich finansowej kondycji. Odsetek ten jest najwyższy wśród badanych, którzy osiągają dochody roczne poniżej 30 tys. dolarów.

MK

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (7)

dodaj komentarz
talmud
jasiek bajden & jego ekipa & ci co to kontrolują z drugiego rzędu to .......nadzieja ludzkości.....wystarczy przylecieć do tego mitycznego raju & zobaczyć "przeciętnego kapitalistę" wałęsającego się po tym dobrobycie.....którego glowa wiruje ze wschodu na zachód "odkrywając nowe cuda techniki"......LMFAO
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
masekrut555
W nowej normalności ludzie nie pracują. A do 2030 roku główne dania na talerzu to będzie GMO. No ale do 2030 to daleko.. najpierw operację cow-id (znakowanie bydła) trzeba zrobić a potem wdrożyć Social Credit System - Internetowe Konto Pacjenta - v1.0 z dwoma kategoriami. W Australii, Singapurze, Chinach można już podziwiać W nowej normalności ludzie nie pracują. A do 2030 roku główne dania na talerzu to będzie GMO. No ale do 2030 to daleko.. najpierw operację cow-id (znakowanie bydła) trzeba zrobić a potem wdrożyć Social Credit System - Internetowe Konto Pacjenta - v1.0 z dwoma kategoriami. W Australii, Singapurze, Chinach można już podziwiać jak to działa: gablotki z kodami QR przed wejściami które trzeba zeskanować telefonem aby potwierdzić że było się oznakowanym itp.

Polecam ten film - Z 1979 ROKU - idealnie nagrali sytuację plandemiczną, nawet się nie kryją jak ludzi urabia się w babuko https://www.youtube.com/watch?v=ScHvU2JExQo&feature=youtu.be&ab_channel=21stCenturyWireTV
meryt
masekrut555 "W nowej normalności ludzie nie pracują"

Pisz komentarze i nie pracujesz :)
bogdant
mogliby ludzi zatrudnic do sprzatania drog - tyle popekanych opon, odklejonych bieżnikow co przy poboczach w teksasie to nigdzie nie widzialem...
zbyszek_
to chyba juz lepiej za kase z dodruku, zeby cos budowali , drogi, mosty , domy . Niz placic ludziom za siedzenie w domu....
specjalnie_zarejstrowany1
doskonale, bardzo sie ciesze drukowac drukowac ten piniadz moje aktywa tylko rosna przez takie akcje obywatelskie rodem z komuny

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki