REKLAMA

60 proc. badanych Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO [Sondaż Kantar]

2021-06-27 20:42
publikacja
2021-06-27 20:42
60 proc. badanych Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO [Sondaż Kantar]
60 proc. badanych Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO [Sondaż Kantar]
fot. Mikhail Palinchak / / ZUMA Press

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 24-25 czerwca badanych zapytano o to, czy ich zdaniem obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk powinien wrócić do lokalnej polityki i stanąć na czele Platformy Obywatelskiej.

"Zdecydowanie nie" odpowiedziało 32 proc. badanych, a "raczej nie" - 28 proc. W sumie 60 proc. respondentów było zdania, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO.

"Zdecydowanie tak" odpowiedziało 9 proc. ankietowanych, a "raczej tak" - 17 proc. W sumie 26 proc. badanych uznało, że Donald Tusk powinien ponownie stanąć na czele PO. Odpowiedź "Nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 14 proc. respondentów.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.(PAP)

sno/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (17)

dodaj komentarz
demeryt_69
Spoko, jeszcze wjedzie na elektrycznej hulajnodze jak gen. Anders na białym koniu :)

https://www.strefa.se/2019/09/04/general-na-bialym-koniu/

demeryt_69
Jeszcze niech obieca zniesienie abonamentu rtv albo reformę PZPN i kto wie :)

PS. Ciekawe kto płacił za ten 'sądarz' i w jakim celu?
gronostaj
Czas PO już minął. Niczym nie różnia się od PiS w podejściu do episkopatu i Watykanu.
pozhoga
No, jeżeli nawet sondaż dla tefaulenu wykazuje 60% przeciwników, to w rzeczywistości musi być naprawdę krucho. Teraz pytanie brzmi, czy Niemcy odpuszczą sobie PO - dziecię KLD założonego za pieniądze CDU - i będą wspierać w bulandzie wyłącznie Szymusia, czy też jednak dojdzie tam jesienią do istotnej zmiany i na No, jeżeli nawet sondaż dla tefaulenu wykazuje 60% przeciwników, to w rzeczywistości musi być naprawdę krucho. Teraz pytanie brzmi, czy Niemcy odpuszczą sobie PO - dziecię KLD założonego za pieniądze CDU - i będą wspierać w bulandzie wyłącznie Szymusia, czy też jednak dojdzie tam jesienią do istotnej zmiany i na jakiś czas Niemcy w ogóle przestaną mieszać się w nasze sprawy. Czego sobie i Państwu życzę.
gronostaj
Skoro już idziemy w tę paranoję to z ciekawości zapytam - jaki kraj finansuje obecną partię rządzącą?

Rosja? Chiny? Watykan?
demeryt_69 odpowiada gronostaj
Polscy podatnicy :)
pozhoga odpowiada gronostaj
KLD założyli Tusk & consortes za pieniądze CDU - powszechnie o tym wiadomo od czasu, jak Piskorski się wygadał (gdzieś tak w 2013?). Z kolei SLD u zarania dziejów zakładał L. Miller za walizkę pieniędzy z Moskwy. Ponownie - powszechnie o tym wiadomo. Wiosna Biedronia też finansowana z Niemiec - sam się wygadał w KLD założyli Tusk & consortes za pieniądze CDU - powszechnie o tym wiadomo od czasu, jak Piskorski się wygadał (gdzieś tak w 2013?). Z kolei SLD u zarania dziejów zakładał L. Miller za walizkę pieniędzy z Moskwy. Ponownie - powszechnie o tym wiadomo. Wiosna Biedronia też finansowana z Niemiec - sam się wygadał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Dwaj główni beneficjenci układu z nieświętej magdalenki oraz partia zboczeńców zostali założeni i działali (działają?) za obce pieniądze. Czego tu nie rozumiesz?
pancerowany
I co mówią sondaże , Donek? Grząsko, co? A w bagnie ciężko się znaleźć, tym bardziej z takim balastem jaki za sobą ciągniesz...
3456
co jeszcze jeden amber gold , mało sprzeda lot ,akurat jest okazja . bo wirus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki