REKLAMA
JANUSZ KRYPTO

60-latek zatrzymany za groźby wobec Owsiaka. Przyznał się do winy

2025-01-27 13:08, akt.2025-01-27 14:59
publikacja
2025-01-27 13:08
aktualizacja
2025-01-27 14:59

Łodzianin, który wysłał dwa emaile z groźbami pod adresem Jerzego Owsiaka przyznał się do winy podczas przesłuchania w prokuraturze i podał motywy swojego działania. Zrobił to, bo jak stwierdził, zdenerwował go wywiad z szefem WOŚP, który widział w telewizji. Grożą mu 3 lata więzienia.

60-latek zatrzymany za groźby wobec Owsiaka. Przyznał się do winy
60-latek zatrzymany za groźby wobec Owsiaka. Przyznał się do winy
fot. Andrzej Hulimka / / Forum

Informacja o dwóch emailach skierowanych do prezesa WOŚP z biura fundacji trafiła do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z Radomia, a policjanci ustalili, że wiadomości zostały wysłane z Łodzi. 60-letni mężczyzna został zatrzymany w sobotę w swoim miejscu pracy.

"Funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z Radomia zbadali niepokojącą informację przesłaną pocztą elektroniczną i do sprawy zaangażowali policjantów Wydziału Kryminalnego z KMP i KWP w Łodzi" - poinformował PAP podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

60-letni łodzianin usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu do trzech lat więzienia. W poniedziałek mężczyzna przesłuchany w prokuraturze Łódź-Bałuty.

Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że obejrzał w telewizji wywiad z prezesem WOŚP. Zdenerwowany wywiadem miał wysłać dwa emaile do fundacji, skierowane do jej prezesa - przekazał PAP prokurator Paweł Jasiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny. Zarzut kierowania gróźb karalnych może nie być jedynym, który usłyszy 60-latek. Podczas przeszukania w mieszkaniu podejrzanego znaleźli broń i materiały pirotechniczne.

"Prokuratura powoła biegłego, który sprawdzi co to za broń i czy materiały, które zabezpieczyli podczas przeszukania policjanci, mogły być groźne" - powiedział PAP prokurator Jasiak.

Zarzuty związane z kierowaniem gróźb karalnych i wzywaniem do zabicia Owsiaka usłyszało ostatnio kilka osób. Była to m.in. 66-latka z Torunia, 71-latek z Nowego Sącza i 38-letni mieszkaniec Odrzykonia w pow. krośnieńskim na Podkarpaciu.(PAP)

jus/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków

Komentarze (18)

dodaj komentarz
nad_niemnem_bez
A to 60 latek zdziwił jak otwierał drzwi policji - myślał że jest sprytny i anonimowy.
3 lata bezwzględnego więzienia, bez dostępu do TV Sakiewicz- tam się oduczy głupich kawałów.
kaczyslaw_
Moderacja bankiera może spokojnie szukać etatów w białoruskich mediach.
wizytator
Dokladnie! No chyba że się narracja zmieni. To te bezkręgowce od razu zmiękną.
dolar36
znaleźli "broń" ale jeszcze nie wiedzą jaką buhahah takich mamy specjalistów w policji... cale szczęście że "coś" znaleźli bo trzeba by podłożyć jednego "lugera" tak jak miało to miejsce przy zamordowaniu 27latka przez policje...
samsza
https://x.com/policja_lodzka/status/1883795822111781239

60-latek pracował w tym odzieniu maskującym ?
kartel
Ciekawe że bezkarnie moża grzić Rydzykowi. Jak kazdy faszyzm tak i polski zakłada inne prawo dla władzy a inne dla przeciwnikow wladzy. Jak na Białorusi albo w niemczech za Hitlera.
dudek11
Nie słyszałem żeby coś Rydzyk zgłaszał .
samsza odpowiada dudek11
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej groźbami wobec Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP, policjanci monitorują i weryfikują wszelkie informacje na ten temat.

Jurek nie zgłaszał...
dudek11 odpowiada samsza
Pierwsze groźby zgłosił na policje a obecnie może są monitorowane przez odpowiednie służby ,wiec twoje że nie zgłaszał jest kłamstwem .
peluquero odpowiada dudek11
na szczescie ta pajacerka jest raz do roku...

Powiązane: WOŚP

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki