REKLAMA

4,5 mln zł w 7 minut – Kombinat Konopny pobił rekord zbiórki crowfundingowej

2021-12-09 10:27
publikacja
2021-12-09 10:27
4,5 mln zł w 7 minut – Kombinat Konopny pobił rekord zbiórki crowfundingowej
4,5 mln zł w 7 minut – Kombinat Konopny pobił rekord zbiórki crowfundingowej
/ Kombinat Konopny

Kombinat Konopny SA pobił rekord czasowy w zbiórce środków w crowfundingu udziałowym. Spółka potrzebowała 7 minut, aby uzbierać 4,5 mln zł od inwestorów. To nie pierwsza ekspresowo zakończona zbiórka przez polskie przedsiębiorstwo, poprzednia zakończyła się w mniej niż godzinę.

Polska spółka zajmująca się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych potrzebowała zaledwie 7 minut, aby przekonać do siebie 736 inwestorów, którzy zdecydowali się wpłacić 4,5 mln zł w akcji crowfundingowej. Przy okazji poprzedniej zbiórki spółka potrzebowała 40 minut, aby uzbierać 4,2 mln zł.

– Zainteresowanie II emisją crowdfundingową Kombinatu Konopnego było olbrzymie, ponad 3000 inwestorów zapisało się na alert o starcie emisji, a na forach trwały ożywione dyskusje. Liczyłem na dobry start, ale nie spodziewałem się, że emisja zamknie się aż tak szybko. Jestem dumny i szczęśliwy, że udało nam się pobić ten rekord. To świadczy o ogromnym zaufaniu do naszych planów. Dziękuję całemu zespołowi za ogrom pracy, witam na pokładzie Kombinatu ponad 700 akcjonariuszy: razem będziemy dalej tworzyć najmocniejszą markę w branży konopnej – powiedział Maciej Kowalski, prezes zarządu Kombinatu Konopnego.

Kombinat Konopny

Zebrane środki mają posłużyć na rozbudowę zakładu zielarskiego – koszt 2 mln zł, poszerzenie protfolio produktów zielarskich, zatrudnienie nowych pracowników, ekspansję na rynki europejskie, wzmocnienie produkcji kontraktowej oraz na prace badawczo-rozwojowe – na każdy z tych celów ma zostać przekazane po 500 tys. zł ze zbiórki.

Kombinat Konopny SA pobił tym samym rekord, który należał wcześniej do spółki z tej samej branży. Do tej pory najszybciej uzbierana akcja należała do firmy CanPoland, która zajmuje się m.in. obrotem medyczną marihuaną w Polsce oraz jej sprzedażą zagranicznym odbiorcą. Przedsiębiorstwo potrzebowało 11 minut, aby uzbierać 4,4 mln zł od inwestorów.

AB

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (2)

dodaj komentarz
qonradx
Ja nie wiem co za poje**** ludzie! Cokolwiek ktoś coś zrobi związanego z konopiami najczesciej bez sensu, bez planu i bez realnych perspektyw na cokolwiek to i tak rzucają na to jak szczerbaty na suchary! Wytlumaczcie mi to proszę? Czy to efekt narkotyków z konopii które przyjmują w dużych ilościach tak im rozum odebrało czy co?Ja nie wiem co za poje**** ludzie! Cokolwiek ktoś coś zrobi związanego z konopiami najczesciej bez sensu, bez planu i bez realnych perspektyw na cokolwiek to i tak rzucają na to jak szczerbaty na suchary! Wytlumaczcie mi to proszę? Czy to efekt narkotyków z konopii które przyjmują w dużych ilościach tak im rozum odebrało czy co? Też lubie sobie zapalić czasem ale żeby robić sobie z tego cel i głw hobby w życiu? Nie, nie rozumiem! Mity legendy i baśnie. Sam moze zaloze jakiś startup na przykład no nie wiem... oo produkacja eko opału z konopi i chociaz to bez sensu i szans na powodzenie to ze 200 k zbiore jak nic!
jangcy
A ile przeznaczy na dział R&D ktory bedzie testował surowce do produkcji tych specyfików.

Powiązane: Crowdfunding - finansowanie społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki