35 mln euro ma kosztować budowa Term Warmińskich

2009-03-29 11:14
publikacja
2009-03-29 11:14
29.3.Olsztyn (PAP) - 35 mln euro ma kosztować budowa kompleksu hotelowo - rekreacyjnego i basenów z wodami geotermalnymi w Lidzbarku Warmińskim (Warmińsko-Mazurskie). Termy Warmińskie mają być inwestycją realizowaną jako projekt partnerstwa publiczno- prywatnego.

Jak poinformował PAP Sebastian Kużniewski ze starostwa powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, 17,5 mln euro pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury.

Kompleks, którego główną atrakcją będzie zespół basenów z ciepłą solankową wodą o temperaturze od 27 do 36 st C., mieścić się będzie przy drodze krajowej nr 51, prowadzącej do polsko- rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.

Przewiduje się, że łączna powierzchnia basenów krytych i otwartych wynosić będzie od 2 tys. do 2,5 tys. m kwadratowych. Mają być także zjeżdżalnie, fontanny, wodospady i bicze wodne.

Przewidziano także inne atrakcje, takie jak park linowy ze ścianką wspinaczkową, tężnie, łowiska, stawy rybne, lodowisko, tereny do paintballa, skatepark oraz strzelnica golfowa. Dzieci będą mogły się bawić na "bobrowym placu zabaw" ze strumykami i przejściami wodnymi.

Termy Warmińskie będą pierwszym takim obiektem na Warmii i Mazurach. Mają zostać wybudowane do 2012 roku. (PAP)

ali/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki