REKLAMA

30,3 tys. osób zmieniło sprzedawcę prądu

2020-08-31 10:30
publikacja
2020-08-31 10:30
fot. huyangshu / Shutterstock

Ponad 30,3 tys. osób zmieniło sprzedawcę prądu w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku - o tysiąc osób mniej niż w 2019 r. w identycznym okresie czasu.

W tym roku, do 31 lipca, na zmianę dostawcy energii elektrycznej zdecydowało się ponad 30,3 tys. gospodarstw domowych, w tym blisko 25,2 tys. klientów indywidualnych oraz około 5,1 tys. klientów biznesowych. Dla porównania w ubiegłym roku na sprzedawcę prądu, w identycznym okresie, zmieniło blisko 41,3 tys. odbiorców, z czego 33,3 tys. osób należących do taryfy G (klienci indywidualni).

Łącznie, od początku prowadzenia rejestru przez Prezesa URE - grudnia 2007 roku, sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło blisko 682 tys. klientów indywidualnych, czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki.

/ fot. Dane z Ankiety miesięcznej dotyczącej informacji o odbiorcach, którzy zmienili sprzedawcę oraz postępów prac nad Generalnymi Umowami Dystrybucyjnymi (GUD) oraz Generalnymi Umowami Dystrybucyjnymi dla Usługi Kompleksowej (GUD-K) / Urząd Regulacji Energetyki

Najwięcej klientów zdecydowało się na zmianę dostawcy energii w styczniu - 5 251 odbiorców indywidualnych. Również klienci biznesowi najchętniej wybierali ofertę innego sprzedawcy w pierwszym miesiącu 2020 r. - 3 043 osób. W ubiegłym roku najwięcej klientów korzystający z grupy taryfowej G zmieniło firmę dostarczającą energię w kwietniu - ponad 5,9 tys. osób.

– Prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest jednym z podstawowych praw konsumenta, a zarazem ważnym elementem wzmacniania konkurencyjności na rynku. Jednak wraz z rosnąca liczbą sprzedawców i ofert, pojawiają się podmioty, które stosują nieuczciwe praktyki rynkowe – informuje Urząd Regulacji Energetyki na stronie internetowej.

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Zmieniającym się to opłaci czy zostali naciągnięci na wydatki? Suma za obie faktury jest niższa?
"Należy zwrócić uwagę nie tylko na proponowane stawki za kWh, ale również ukryte opłaty, w tym opłatę handlową."

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki