REKLAMA

KIR26 grudnia nie będzie standardowych przelewów międzybankowych

2022-12-25 06:01
publikacja
2022-12-25 06:01

W drugi dzień świąt, w poniedziałek, 26 grudnia system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

26 grudnia nie będzie standardowych przelewów międzybankowych
26 grudnia nie będzie standardowych przelewów międzybankowych
fot. Sirikan Aka / / Shutterstock

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.30, 13.30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Jak zaznacza KIR, przelewy, które zlecimy w najbliższy piątek, 23 grudnia po godzinie 16.00 trafią na konta odbiorców we wtorek, 27 grudnia.

Izba informuje, że w piątek, 30 grudnia w systemie Elixir odbędą się tylko dwie sesje - o godzinie 9.30 i 13.30. Nie będzie sesji o godzinie 16.00. Dlatego przelewy, które zlecimy po godzinie 13.30, trafią na konta odbiorców w poniedziałek, 2 stycznia.

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 30 grudnia będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia sześć sesji rozliczeniowych.

Niezależnie od dostępności prowadzonych przez KIR sesyjnych systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system płatności natychmiastowych - Express Elixir. System działa całą dobę, przez cały rok, także w weekendy i święta.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Święta w finansach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki