REKLAMA

Gigantyczny wyciek ze Spotify. 25 tys. danych do logowania dostępnych w internecie

Katarzyna Waś-Smarczewska2019-10-28 13:15redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-10-28 13:15

Do sieci wyciekło 25 tysięcy danych subskrybentów płatnej wersji usługi Spotify. Problem dotyczy też ok. 300 użytkowników z Polski. 

O incydencie poinformował jeden z użytkowników Wykopu. W sieci znalazła się lista z rzeczywistymi danymi do logowania klientów Spotify.

Wszystkich polskich użytkowników usługi o wycieku e-mailem poinformował już CERT - warto sprawdzić zatem tę skrzynkę, na jaką zarejestrowaliśmy się w Spotify - bo na nią informację o wycieku wysłał CERT, po czym zmienić hasło.

W tym momencie nie wiadomo, z kiedy pochodzą dane, które wyciekły do internetu, kto odpowiada za wyciek i jak do niego doszło. 

/ fot. Dado Ruvic / FORUM

Gdzie opłaca się słuchać muzyki? Porównujemy ceny w serwisach streamingowych Spotify, Apple Music, Tidal i Deezer

Abonament na muzykę jest coraz bardziej popularny, a rynek streamingu w Polsce rośnie w siłę. Gdzie najbardziej opłaca się słuchać muzyki? Sprawdzamy serwisy streamingowe dostępne na polskim rynku. 

Spotify to społecznościowy serwis streamingowy oferujący dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium. W wersji bezpłatnej użytkownikom emitowane są reklamy. W I kwartale 2019 roku ze Spotify korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Dostęp do konta mailowego nie jest problemem jeśli ktoś ma skonfigurowane 2FA. Problem w tym, że ludzie stosują to samo hasło do maila jak do banku.
zbyszek_
dziękuje za to drogocenne info!
silvio_gesell odpowiada zbyszek_
Paradoksalnie nowoczesne skrzynki pocztowe jak gmail są lepiej zabezpieczone niż banki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xiven
witamy w XXI wieku, musisz placic co miesiac za to zeby serwis kazdorazowo wysylal ci piosenki do odsluchania marnujac przepustowosc sieci komorkowej, a do tego twojego nowoczesnego walkmana moze schakowac jakis chinczyk z drugiego konca swiata i to tak ze przy okazji wyzeruje ci rachunek w banku ale to wszystko jest nie istotne witamy w XXI wieku, musisz placic co miesiac za to zeby serwis kazdorazowo wysylal ci piosenki do odsluchania marnujac przepustowosc sieci komorkowej, a do tego twojego nowoczesnego walkmana moze schakowac jakis chinczyk z drugiego konca swiata i to tak ze przy okazji wyzeruje ci rachunek w banku ale to wszystko jest nie istotne bo najwazniejsze to byc trendi i nowoczesnym
trollmaster
muzykę w Spotify możesz zapisać lokalnie na urządzeniu i nie ściągać za każdym razem, omnibusie.
muhh5
Wykop sobie ziemiankę i poluj na myszy polne. Świat idzie do przodu, jak Ci się to nie podoba to zostań Amiszem.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki