REKLAMA

200 zł do Allegro od PKO Banku Polskiego. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2020-08-06 09:15redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-08-06 09:15

Sześć płatności bezgotówkowych. Tylko tyle dzieli nowych klientów PKO Banku Polskiego od nagrody, którą jest bon do wykorzystania na Allegro na kwotę 200 zł. Oferta obejmuje zarówno flagowe PKO Konto za Zero, jak i PKO Konto dla Młodych dla osób, które nie świętowały jeszcze 26. urodzin.

PKO Bank Polski nie należy do instytucji, które obsypują zainteresowanych ich ofertą dodatkowymi nagrodami. Promocje kont osobistych zdarzają się dość rzadko, więc rozważający wybór PKO Konta za Zero lub PKO Konta dla Młodych mają teraz prawdziwą okazję.

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » / Bankier.pl

Warunki promocji i kalendarium

Choć warunki promocji nie należą do najtrudniejszych, to terminy przewidziane w regulaminie obowiązują zainteresowanych tak samo jak w przypadku innych ofert. Poniższa tabelka przedstawia w skrócie wymogi stawiane przez bank.

Regulamin promocji „Jeszcze wygodniej”

do 18 września 2020 r.

 • zawrzeć umowę o PKO Konto dla Młodych lub PKO Konto za Zero z kartą

LUB

 • złożyć wniosek o PKO Konto dla Młodych lub PKO Konto za Zero oraz kartę debetową elektronicznie, co poskutkuje otwarciem rachunku,
 • wyrazić zgody marketingowe,
 • zarejestrować się w promocji

do 25 września 2020 r.

 • wydanie nagrody przez bank (w przypadku spełnienia warunków do 30 sierpnia 2020 r.)

do 9 października 2020 r.

 • wykonać 3 płatności kartą,
 • wykonać 3 płatności Blikiem

do 6 listopada 2020 r.

 • wydanie nagrody przez bank (w przypadku spełnienia warunków od 31 sierpnia do 9 października 2020 r.)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Promocja „Jeszcze wygodniej” ma na celu zachęcić nowych klientów do wyboru oferty PKO Banku Polskiego. Do oferty mogą również przystąpić byli posiadacze konta w banku, którzy jednak zrezygnowali z niego przed 1 stycznia 2019 r. Korzystający z innych produktów banku mogą ubiegać się o nagrodę od razu – ich żadna karencja nie obowiązuje.

Warto w tym miejscu dodać kilka słów o samej nagrodzie. Klienci, którzy wywalczą sobie do niej prawo, będą mogli skorzystać z niej do 30 czerwca 2021 r. Bank przekaże nagrodę w formie kodu elektronicznego wysłanego w aplikacji IKO, którą klient powinien mieć już zainstalowaną z uwagi na warunek dotyczący płatności BLIK. Do momentu wydania nagrody klient powinien mieć wyrażone zgody marketingowe, aktywną kartę debetową i otwarte konto osobiste, które nie może być przekształcone w inny wariant rachunku z oferty banku. Liczba bonów jest ograniczona i wynosi 3000 sztuk.

Bank zastrzega, iż liczba założonych kont nie wpływa na liczbę nagród. Działa tutaj zasada „jeden klient - jedna nagroda”. Wynika to także bezpośrednio z warunku posiadania statusu nowego klienta, który traci się po otwarciu pierwszego rachunku.

Więcej informacji na temat promocji można znaleźć w regulaminie.

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach w promocji?

Do tej pory PKO Bank Polski kusił nagrodami przede wszystkim młodych klientów. W przypadku tej promocji bank otwiera się także na osoby, które już ukończyły 26 lat. Stawki dla decydujących się na PKO Konto za Zero wyglądają następująco:

 • prowadzenie konta – 0 zł,
 • obsługa karty – 0 zł pod warunkiem wykonania 5 transakcji kartą lub Blikiem, w przeciwnym razie 10 zł,
 • przelewy internetowe (zwykłe) – 0 zł
 • bankomaty krajowe – 0 zł bankomaty PKO BP, 10 zł pozostałe bankomaty,
 • cashback – 2 zł.

Więcej informacji o rachunku można znaleźć w artykule „PKO Konto za Zero w PKO BP – warunki prowadzenia rachunku”.

Młodsi klienci mogą liczyć na nieco korzystniejszą ofertę. Posiadanie PKO Konta dla Młodych wiąże się z ponoszeniem poniższych opłat:

 • prowadzenie konta – 0 zł,
 • obsługa karty – 0 zł pod warunkiem wykonania 4 transakcji kartą lub Blikiem, w przeciwnym razie 5 zł,
 • przelewy internetowe (zwykłe) – 0 zł
 • bankomaty krajowe – 0,
 • cashback – 1 zł.

Szerzej o koncie dla młodych piszemy w artykule „PKO Konto dla Młodych w PKO BP – warunki prowadzenia rachunku”.

Posiadacze rachunków w PKO Banku Polskim mogą korzystać z Apple Pay, Blika oraz Garmin Pay.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Jedną z ważniejszych korzyści są proste warunki do spełnienia. Poza oczywistymi wymogami dotyczącymi samego procesu otwarcia konta, klient jest zobowiązany tylko do sześciu płatności bezgotówkowych. Co więcej, nie są one rozłożone na kilka miesięcy i można je zrealizować „od ręki”. Ci, którzy szybciej się z nimi uwiną, mogą liczyć na otrzymanie kodu przed innymi bowiem bank podzielił przyznawanie nagród na dwa terminy.

Promocja „Jeszcze wygodniej” jest także dostępna dla korzystających z innych produktów banku lub klientów, którzy kiedyś otworzyli konto w PKO BP – nawet w ramach innej oferty specjalnej, o ile rozwiązali umowę przed wskazanym przez bank terminem.

Słabym punktem tej propozycji może być sama nagroda. Do zdobycia jest nie gotówka, czy dokładniej mówiąc przelew na konto, a bon do wydania w serwisie Allegro z określoną datą ważności, co może być dodatkowym ograniczeniem.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki