2,5 tys. uchodźców objętych kwarantanną w obozie w Grecji

Władze Grecji objęły kwarantanną położony 75 kilometrów na północny wschód od Aten obóz dla migrantów Ritsona po tym, gdy u 20 spośród przebywających tam osób wykryto koronawirusa - poinformowało w czwartek greckie ministerstwo do spraw migracji.

(Reuters)

Badanie 63 osób zarządzono w związku z potwierdzonym nosicielstwem koronawirusa u 19-letniej mieszkanki obozu. Kobietę przewieziono wcześniej do szpitala w Atenach, gdzie urodziła dziecko. Był to pierwszy przypadek wykrycia takiej infekcji wśród tysięcy migrantów, bytujących obecnie w Grecji w zatłoczonych obozach.

Jak zaznaczyło ministerstwo, u nikogo z zakażonych nie wystąpiły na razie objawy chorobowe, a badania są kontynuowane.

W ramach kwarantanny przez 14 dni żadna z około 2,5 tys. przebywających w obozie Ritsona osób nie będzie mogła go opuszczać. Przestrzeganie zakazu ma monitorować policja.

Według źródeł w ministerstwie ds. migracji obóz Ritsona dysponuje strefą izolacji, gdzie mogą być umieszczani ewentualni chorzy nosiciele koronawirusa.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto w Grecji w lutym, do tej pory odnotowano tam łącznie 1415 zarażonych i stwierdzono 50 zgonów. Przez kraj przeszła w latach 2015-2016 fala ponad miliona azjatyckich i afrykańskich migrantów, podążających z Turcji na północ Europy. W przepełnionych obozach dla uchodźców na sąsiadujących z tureckim wybrzeżem greckich wyspach przebywa obecnie ponad 40 tys. ludzi. (PAP)

dmi/ akl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil