REKLAMA

2,5 tys. uchodźców objętych kwarantanną w obozie w Grecji

2020-04-02 11:54
publikacja
2020-04-02 11:54

Władze Grecji objęły kwarantanną położony 75 kilometrów na północny wschód od Aten obóz dla migrantów Ritsona po tym, gdy u 20 spośród przebywających tam osób wykryto koronawirusa - poinformowało w czwartek greckie ministerstwo do spraw migracji.

/ Reuters

Badanie 63 osób zarządzono w związku z potwierdzonym nosicielstwem koronawirusa u 19-letniej mieszkanki obozu. Kobietę przewieziono wcześniej do szpitala w Atenach, gdzie urodziła dziecko. Był to pierwszy przypadek wykrycia takiej infekcji wśród tysięcy migrantów, bytujących obecnie w Grecji w zatłoczonych obozach.

Jak zaznaczyło ministerstwo, u nikogo z zakażonych nie wystąpiły na razie objawy chorobowe, a badania są kontynuowane.

W ramach kwarantanny przez 14 dni żadna z około 2,5 tys. przebywających w obozie Ritsona osób nie będzie mogła go opuszczać. Przestrzeganie zakazu ma monitorować policja.

Według źródeł w ministerstwie ds. migracji obóz Ritsona dysponuje strefą izolacji, gdzie mogą być umieszczani ewentualni chorzy nosiciele koronawirusa.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto w Grecji w lutym, do tej pory odnotowano tam łącznie 1415 zarażonych i stwierdzono 50 zgonów. Przez kraj przeszła w latach 2015-2016 fala ponad miliona azjatyckich i afrykańskich migrantów, podążających z Turcji na północ Europy. W przepełnionych obozach dla uchodźców na sąsiadujących z tureckim wybrzeżem greckich wyspach przebywa obecnie ponad 40 tys. ludzi. (PAP)

dmi/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki