REKLAMA

150 zł za konto w Santander Banku Polska. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2020-07-23 10:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-07-23 10:00

Zapewnienie wpływów oraz aktywne korzystanie z karty debetowej, Blika i aplikacji mobilnej – w tym jednym zdaniu można opisać główne założenia ostatniej promocji Santander Banku Polska dla nowych klientów. Osoby, które podejmą wyzwanie i założą konto osobiste, mogą zyskać 150 zł premii pieniężnej.

Po dłuższej przerwie ponownie pochylamy się nad promocją od Santander Banku Polska. W ramach oferty „Twoje konto z premią 150 zł” można zgarnąć tytułową sumę po spełnieniu kilku warunków. Liberalne podejście banku pozwoli na skorzystanie z oferty dawnym klientom i osobom, które korzystają z jego innych produktów.

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » / Bankier.pl

Warunki promocji i kalendarium

Spełnienie warunków promocji to dopiero połowa sukcesu. Aby premia trafiła na konto, ważne jest, aby je zrealizować w podanych przez bank terminach. Przygotowaliśmy małą ściągę, która może pomóc zapominalskim.

Kalendarium promocji „Twoje konto z premią 150 zł”

Data / Termin

Szczegóły

do 14 sierpnia 2020 r. lub wyczerpania puli wniosków o konto

 • złożenie wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Select przez internet

do 31 sierpnia 2020 r.

 • zawarcie umowy o Konto Jakie Chcę lub Konto Select

do 15 września 2020 r.

 • wyrażenie zgód marketingowych

w trakcie trwania promocji

 • podanie numeru telefonu i adresu e-mail do kontaktu,

w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta

 • zapewnienie wpływu na kwotę min. 1000 zł,
 • zrealizowanie co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową Blikiem,
 • zalogowanie się do aplikacji Santander mobile

do 15 grudnia 2020 r.

 • wypłata nagrody przez bank

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Poza wyżej wymienionymi wymogami w regulaminie promocji można znaleźć jeszcze jeden, dość oczywisty warunek. Oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów, czyli osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy od jej startu (czyli od 1 lipca 2019 r. do 1 lipca 2020 r.), nie były właścicielami jakiegokolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Santander Banku Polska. Ograniczenie to dotyczy również współwłaścicieli kont. Z oferty nie będą mogli również skorzystać klienci, którzy w przeszłości otwierali Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych na promocyjnych warunkach. 

Niektóre warunki promocji mogą wymagać kilku dodatkowych wyjaśnień. Jednym z nich jest termin złożenia wniosku. Co do zasady oferta obowiązuje do 14 sierpnia br., jednak bank dopuszcza możliwość zakończenia jej przed czasem, jeśli od 1 lipca br. przyjmie 16 000 wniosków o Konto Jakie Chcę lub Konto Select.

Klienci, którzy zastanawiają się, o które dokładnie trzy miesiące spełniania warunków może chodzić, znajdą w dokumencie dokładną odpowiedź. W tym zakresie bank daje pewną swobodę. Otwierający konto w lipcu mogą zabrać się za odhaczanie punktów z regulaminu od razu i wybrać termin od lipca do września włącznie, można również zdecydować się na to nieco później, licząc od sierpnia do października – jest to jedyny alternatywny termin. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli konto zostanie otwarte w sierpniu – klient może zapewnić wpływy, dokonywać płatności bezgotówkowych i logować się do aplikacji już od sierpnia lub zacząć we wrześniu – istotne jest zachowanie trzech miesięcy pod rząd.

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie promocji.

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach w promocji?

Promocja „Twoje konto z premią 150 zł” obejmuje dwa rachunki z oferty banku – Konto Jakie Chcę oraz Konto Select. Premia zawsze jest kusząca, ale korzystanie z konta może się wiązać z pewnymi kosztami. W przypadku Konta Jakie Chcę cennik opłat podstawowych wygląda następująco:

 • prowadzenie konta - 0 zł;
 • obsługa karty debetowej – 3 zł stała opłata lub opłata uzależniona od spełnienia warunku – 0 zł, jeśli klient zrealizuje pięć transakcji kartą lub 5 zł, jeśli nie uda mu się spełnić tego wymogu,
 • standardowe przelewy internetowe – 0 zł;
 • wypłata z bankomatu własnego – 0 zł;
 • wypłata z innego bankomatu krajowego – 0 zł (klienci, którzy mają nie więcej niż 26 lat oraz wypłaty autoryzowane kodem BLIK) lub 5 zł (pozostałe przypadki). Co więcej, bank daje możliwość wykupienia abonamentu na bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych.

Zainteresowani Kontem Jakie Chcę więcej informacji znajdą w artykule „Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska (BZ WBK) – warunki prowadzenia rachunku”.

Drugim rachunkiem na liście banku jest Konto Select. Stawki za poszczególne parametry wyglądają następująco:

 • prowadzenie konta – 0 zł, jeśli klient będzie zapewniał wpływy w wysokości min. 10 000 zł miesięcznie. W przeciwnym razie 30 zł/m-c
 • obsługa karty debetowej – 0 zł,
 • standardowe przelewy internetowe – 0 zł;
 • wypłata z bankomatu własnego – 0 zł;
 • wypłata z innego bankomatu krajowego – 0 zł.

Te i inne informacje na temat tego rachunku można przeczytać w artykule „Konto Select w Santander Bank Polska (BZ WBK) – warunki”.

Santander Bank Polska to jeden z niewielu banków z tak szeroką dostępnością płatności mobilnych. Do dyspozycji klienta są Apple Pay, BLIK, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz Google Pay.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Najnowsza propozycja Santander Banku Polska wpisuje się w obecny trend – trudno obecnie o wyższą premię niż 150, 200 zł. Pod tym kątem promocja banku nie rozczarowuje. Studiując zapisy regulaminu, można również znaleźć kilka innych plusów.

Jednym z nich jest długość karencji. Do promocji mogą przystąpić osoby, które posiadały już jakieś konto osobiste z oferty banku w przeszłości, jednak rozwiązały umowę przed 1 lipca 2019 r. W niektórych bankach jest ona zdecydowanie dłuższa. Santander Bank Polska stosuje nieco bardziej liberalne podejście. Co więcej, do promocji mogą się włączyć korzystający z innych produktów banku.

Wyjadacze wisienek docenią również zapis dotyczący wpływów. Dlaczego? Ponieważ Santander Bank Polska nie wymaga wpływów wynagrodzenia. Warunek ten przybiera na znaczeniu szczególnie, jeśli dane konto otwieramy dla samego bonusu pieniężnego. W takiej sytuacji można przelewać środki między posiadanymi ROR-ami.

Problemem dla niektórych może być długi czas oczekiwania na premię (grudzień br.) i konieczność spełniania kilku warunków przez trzy kolejne miesiące. W przypadku ominięcia choćby jednego z nich cała premia przepada.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki