REKLAMA

150 zł za konto od Citi Handlowego. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2020-09-09 08:10redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-09-09 08:10
Bankier.pl

Citi Handlowy powraca z promocją. Tym razem nie dotyczy ona karty kredytowej ani konta Citi Priority, a CitiKonta w nowej odsłonie. Uprawnieni do wzięcia udziału w promocji mogą zyskać nawet 150 zł premii prosto na nowo otwarty rachunek bankowy.

Promocja „CitiKonto. Finansowa rewolucja” pojawiła się na rynku nie bez powodu. W ten sam dzień, w którym wystartowała oferta specjalna, bank przedstawił również nowe warunki CitiKonta, które dzięki brakowi opłat za prowadzenie i obsługę karty zdecydowanie zyskało na atrakcyjności. Obecnie zajmuje ono wysoką, trzecią pozycję w rankingu najtańszych kont osobistych Bankier.pl.

Warunki promocji i kalendarium

Rozpiska z warunkami i przypisanymi im terminami może się okazać pomocna w każdej promocji. W przypadku oferty Citi Handlowego, kiedy mowa o premii złożonej z trzech mniejszych bonusów, warto zwrócić jeszcze większą uwagę na to, czego i kiedy wymaga bank.

Kalendarium promocji „CitiKonto. Finansowa rewolucja”

Data / termin

Szczegóły promocji

do 20 listopada 2020 r.

 • zawarcie z bankiem umowy, na podstawie której zostanie otwarte konto osobiste w wariancie CitiKonto

(bezwzględnie wymagane)

w ciągu 10 dni od otwarcia konta

 • podpisanie regulaminu promocji

(bezwzględnie wymagane)

do ostatniego dnia pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • zalogowanie się min. jeden raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile,
 • otrzymanie wpłaty na konto w wysokości 100 zł

(dotyczy nagrody nr 1 w wysokości 50 zł)

do ostatniego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • zrealizowanie płatności bezgotówkowych dołączoną do konta kartą za pośrednictwem płatności Apple Pay lub Google Pay na kwotę min. 100 zł

(dotyczy nagrody nr 2 w wysokości 50 zł)

 • wypłata nagrody nr 1 osobom, które spełniły odpowiednie warunki

do ostatniego dnia trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • otrzymanie przynajmniej jednego wpływu wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł

 (dotyczy nagrody nr 3 w wysokości 50 zł)

 • wypłata nagrody nr 2 osobom, które spełniły odpowiednie warunki

do ostatniego dnia czwartego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • wypłata nagrody nr 3 osobom, które spełniły odpowiednie warunki

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji bankowej.

To nie koniec przeszkód do pokonania. Zanim klient podejdzie do „odhaczania” poszczególnych wymogów, będzie musiał sprostać jeszcze jednemu warunkowi – bank zarezerwował tę ofertę tylko dla nowych klientów. W każdym z banków to pojęcie jest określane inaczej.

W tej promocji wykluczone są osoby, które po 1 stycznia 2020 r. posiadały w banku konto – czy to osobiste, czy oszczędnościowe. Z bonusem pieniężnym mogą również pożegnać się ci, którzy był współposiadaczami jakiegoś rachunku. Wykluczenie dotyczy również osób niepełnoletnich, osób ze statusem nierezydenta oraz obywateli i rezydentów podatkowych USA.

Zadający więcej pytań na temat wpływów na konto powinni wiedzieć, że zarówno szybki wpływ w wysokości 100 zł, jak i przelew wynagrodzenia są dodatkowo przez bank ograniczone. W przypadku pierwszego z nich bank nie uzna przelewów z konta pochodzącego z innego rachunku w tym samym banku. Z kolei wpływ wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunku prowadzonego w Citi Handlowym dla klientów indywidualnych.

Nagrody są wypłacane po kolei w formie przelewu na CitiKonto założone w promocji. Każdą z części bonusu można otrzymać tylko raz.

Więcej informacji na temat promocji można znaleźć w regulaminie promocji.

Co jeszcze warto wiedzieć o koncie w promocji?

CitiKonto to produkt, który CitiHandlowy ma w swojej ofercie od dawna. Od 1 września br. jest on objęty jednak całkiem nowym cennikiem dotyczącym nowych klientów lub osób, które korzystały już z konta osobistego w Citi, jednak zdecydowały się zmienić wariant rachunku. Opłaty za CitiKonto wyglądają następująco:

 • prowadzenie konta – 0 zł/m-c
 • obsługa karty debetowej – 0 zł/m-c,
 • zwykłe przelewy internetowe – 0 zł,
 • wypłaty z bankomatów krajowych – 0 zł bankomaty Citi i cztery pierwsze wypłaty w miesiącu w pozostałych bankomatach, od piątej w transakcji w miesiącu 8 zł za każdą,
 • wypłaty z bankomatów zagranicznych -  0 zł bankomaty Citi i cztery pierwsze wypłaty w miesiącu w pozostałych bankomatach, od piątej w transakcji w miesiącu 8 zł za każdą.

Nowa tabela opłat i prowizji jest zdecydowanie bardziej korzystna od obowiązującej przed zmianą. Poprzednio posiadacze konta nie tylko nie mieli bezwzględnie darmowego rachunku i karty, ale w ogóle nie mogli liczyć na możliwość obniżki tych opłat do 0 zł. Bank „dołożył” jeszcze kilka darmowych wypłat z bankomatów obcych i trzy bezpłatne przelewy ekspresowe w miesiącu.

Użytkownicy CitiKonta mają do dyspozycji płatności mobilne Apple Pay oraz Google Pay. Korzystanie z nich jest zresztą jednym z wymogów promocji, którego spełnienie pozwoli zarobić 50 zł.

Bardziej szczegółowe informacje na temat rachunku są dostępne w artykule „CitiKonto w Citi Handlowym – warunki”

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Oferta Citi Handlowego ma kilka plusów. Jednym z nich jest premia pieniężna. Coraz częściej można się spotkać z nagrodami takimi jak bony zniżkowe do konkretnych sieci sklepów, co już na starcie ogranicza nieco wybór klienta, który chciałby spożytkować na coś owoc swoich wysiłków. Premię pieniężną można wydać na dowolną rzecz w dowolnym czasie lub odłożyć na czarną godzinę.

Promocja „CitiKonto. Finansowa rewolucja” wyróżnia się również krótkim okresem karencji. Osoby, które zamknęły rachunki przed Nowym Rokiem, mogą wziąć w niej udział. Bank nie wyklucza również klientów korzystających z innych produktów jak np. karta kredytowa.

Podział premii na kilka części może być uznany zarówno za silną, jak i słabą stronę oferty. Klient co prawda ma przed sobą więcej pracy, ponieważ wiąże się to z koniecznością spełnienia kilku różnych warunków, ale w przypadku ominięcia któregoś z kryteriów nie traci całości puli. Minusem jest też czas oczekiwania na pełną nagrodę, który w tym przypadku zostanie wydłużony.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Pomijając dość przykry fakt, że to płatna reklama, mało komu w tym nieporozumieniu udaje się przejść 1. krok czyli podpisanie umowy.

Handlowy w przeszłości (jesień 2018, wiosna 12019) organizował podobne ręcznie sterowane promocje ROR Priority i ociągał się z wypłatami - reklamacjom nie było końca!

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki