Bankier.pl > SMART > Konta osobiste > Citi Handlowy - CitiKonto
CitiKonto osobiste — czy warto założyć konto w Citibanku Handlowym?
CitiKonto osobiste — czy warto założyć konto w Citibanku Handlowym?

Łatwy dostęp do wszystkich podstawowych funkcjonalności i korzystne warunki finansowe sprawiają, że CitiKonto jest warte uwagi. Dodatkowo konto osobiste Citi Handlowy zapewnia ciekawą ofertę walutową i szanse na skorzystanie z programów promocyjnych. Poniżej znajdziesz szczegółową analizę tego rachunku osobistego Citibanku dedykowanego klientom indywidualnym.

Ocena CitiKonto w Citi Handlowy
Średnia ocena 5.2, 688 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Bonus:
450 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Przelewy
0 zł
Bankomaty
0/8 zł

*pierwsze cztery wypłaty gotówki z bankomatów innych niż Citi Handlowego za 0 zł, piąta i każda kolejna wypłata tego typu 8 zł

Płatności mobilne:
Google Pay, Aplikacja mobilna, Blik, Apple Pay
Otwórz konto

CitiKonto — plusy i minusy

 • Szereg podstawowych usług bankowości online bez opłat
 • Wielowalutowa karta debetowa
 • Program korzyści Citi Specials
 • Korzystne kursy walutowe
 • Funkcjonalna bankowość elektroniczna
 • Względnie droga bankowość tradycyjna

Opinia eksperta o koncie w Citibanku

Citibank określa CitiKonto mianem konta dla każdego. Rzeczywiście jest to rachunek, który przypadnie do gustu większości użytkownikom. CitiKonto zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych usług, które powinny być zapewnione przez dobry rachunek osobisty. Jednocześnie można tu liczyć na korzystne warunki finansowe przy korzystaniu z bankowości internetowej. Dodatkowo CitiKonto dobrze sprawdzi się u osób, które często podróżują za granicę.

Większość ludzi potrzebuje standardowego i funkcjonalnego konta osobistego z korzystnymi warunkami finansowymi. Najlepiej, by prowadzenie konta było bezwarunkowo bezpłatne podobnie jak inne podstawowe usługi. Konto osobiste CitiKonto spełnia te warunki. Jego założenie pozwala swobodnie korzystać z najważniejszych usług bankowych. Pojawia się przy tym możliwość uniknięcia szeregu opłat. Przykładowo dostępne są darmowe wypłaty z bankomatów Citi, a często też z bankomatów innych sieci.

Konto osobiste dla każdego zwolnione z wielu opłat

CitiKonto to standardowy rachunek bankowy dostosowany do potrzeb szerokiego grona klientów. Znajdziesz tu wszystkie funkcje, które będą Ci potrzebne do zarządzania finansami osobistymi. To konto osobisty służy przede wszystkim przechowywaniu środków finansowych i dokonywaniu codziennych operacji finansowych.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy CitiKonto zapewnia przy tym atrakcyjne warunki finansowe w przypadku bankowości internetowej. Większość podstawowych operacji finansowych przeprowadzisz bez ponoszenia żadnych kosztów. Szczegółowe warunki sprawdzisz na dole tej strony w sekcji „Opłaty i Prowizje”.

Prosta obsługa CitiKonta z poziomu bankowości elektronicznej

Jak w przypadku praktycznie wszystkich banków, tak i w Citi banku lepiej korzystać z bankowości elektronicznej niż tradycyjnej. To nie tylko wygodniejsze, ale też bardziej opłacalne. Szereg operacji płatnych w oddziale banku jest darmowych, jeśli skorzysta się z bankowości internetowej. Przykładowo polecenie przelewu krajowego online jest darmowe. Tymczasem zlecenie przelewu w oddziale wiąże się z kosztem 30 zł [stan na 15.02.2024].

Z bankowości internetowej będziesz korzystał w ramach systemu Citibank Online. Przede wszystkim wykonasz tu wszelkie podstawowe operacje, np. przelewy. Citibank Online zawiera też sporo informacji o promocjach i dodatkowych produktach, np. kartach kredytowych.

Jak działa Citi Mobile?

W aplikacji mobilnej Citi Mobile do CitiKonta możesz przeprowadzać szereg operacji. Obejmuje to między innymi:

 • Sprawne realizowanie transakcji — moduł przelewów pozwala na proste realizowanie przelewów krajowych, przelewów zagranicznych oraz poleceń zapłaty.

 • Szybką autoryzację mobilną —  by potwierdzać transakcje kartą w Internecie.

 • Łatwy dostęp do ofert — z poziomu aplikacji Citi Mobile możesz skorzystać z aktualnych ofert usług banku.

 • Skorzystać z Citibank Global Wallet — możesz dodać kartę debetową do tej usługi. W takim przypadku system rozpozna walutę transakcji i pobierze środki z rachunku dopasowanego do waluty danej transakcji. Co istotne, Global Wallet pozwala uniknąć kosztów przewalutowania.

 • Zarządzać kartą kredytową — jeśli założysz kartę kredytową, to będziesz mógł ją konfigurować przez aplikację. Przykładowo możliwie jest rozłożenie transakcji z karty kredytowej na raty.

Do aplikacji możesz zalogować się przez Touch ID lub przez Face ID w przypadku iOS. Przez CitiKonto można dokonywać transakcji z użyciem BLIK-a, Apple Pay oraz Google Pay. 

Karta debetowa do CitiKonta

Oferta Citi Handlowego obejmuje kartę debetową w tradycyjnej formie oraz możliwość podłączenia swojego plastiku do Google Pay lub Apple Pay, które pozwolą płacić za zakupy i usługi za pomocą smartfona.

Zarówno karta plastikowa, jak i naklejka są wydawane przez Mastercard. Pierwsza z nich wyposażona jest we wszystkie powszechnie stosowane funkcje w tym m.in. płatności w Internecie dodatkowo zabezpieczone 3D-Secure, jak również możliwość wypłaty środków dzięki usłudze Płać kartą i wypłacaj.

Jak założyć Citi Konto?

Do założenia rachunku potrzebny jest dowód osobisty oraz telefon. Chęć założenia konta w Citibanku najlepiej zgłosić przez Internet. W tym celu Kliknij niebieski przycisk „Otwórz konto” z naszej strony. Wtedy to zostaniesz na przeniesiony na podstronę banku, która jest dedykowana założeniu konta osobistego.

Na stronie banku dotyczącej otwarcia konta możesz zostawić swoje dane kontaktowe. W takim przypadku konsultant banku skontaktuje się z Tobą, by pomóc Ci w założeniu CitiKonta. Alternatywnie możesz zdecydować się na otworzenie rachunku przez selfie. Bank poprosi Cię o przesłanie zdjęć, by potwierdzić twoją tożsamość. Ponadto zostaniesz poproszony o podanie swoich danych. Cały proces jest uproszczony, a założenie CitiKonta zajmuje mało czasu. Rachunek możesz również założyć w oddziale banku, co jest jednak czasochłonną metodą. 

Usługi dodatkowe do konta osobistego Citibanku

Gdy założysz CitiKonto w Banku Handlowym to z będziesz mógł korzystać z całej oferty banku z większą łatwością. Wśród dostępnych możliwości wymienić trzeba zwłaszcza:

 • Bogatą ofertę walutową — możesz założyć konto walutowe i dokonywać wymiany walut dla 150 par przez Citi kantor.

 • Produkty oszczędnościowe — czasem korzystając z konta oszczędnościowego lub lokaty, można liczyć na promocyjne podwyższone oprocentowanie.

 • Ofertę kredytową — znajdziesz tu między innymi kartę kredytową Citi. Ten bank ma wyjątkowo ciekawą ofertę kart kredytowych. Naturalnie dostępne są tu też inne produkty kredytowe.

Bank Citi Handlowy to duża instytucja finansowa, w którym znajdziesz sporo innych nowoczesnych usług finansowych.

Konto walutowe do rachunku osobistego City

Po założeniu rachunku osobistego Citibank możesz uruchomić konta walutowe. Będziesz mógł:

 • Wybrać którąś z 12 walut. Do dyspozycji pozostaje Euro, Dolar amerykański, Funt brytyjski, Frank szwajcarski, Korona szwedzka, Korona norweska, Korona duńska, Dolar australijski, Dolar kanadyjski, Forint węgierski, Rand południowo-afrykański oraz Korona czeska.

 • Korzystać z kantoru. Citi kantor umożliwia wymianę walut po konkurencyjnych kursach. 

 • Użyć ponad 150 par walutowych, by swobodnie dokonywać transferów środków pomiędzy poszczególnymi rachunkami walutowymi.

Aktywację konta walutowego warto zarządzić np. jeśli często podróżujesz za granicę,

Konto oszczędnościowe i lokaty do rachunku w Citibanku

Naturalnie w Citi Handlowym znajdziesz atrakcyjną ofertę oszczędnościową. Po założeniu CitiKonta będziesz miał do niej wyjątkowo prosty dostęp. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, to środki możesz ulokować na lokacie terminowej lub koncie oszczędnościowym. Często nowi klienci korzystają z podwyższonego oprocentowania produktów oszczędnościowych.

W tym banku dostępna jest też ciekawa oferta inwestycyjna. Wśród niej znajduje się bogata oferta funduszy inwestycyjnych TFI. Inwestycja może przynieść ponadprzeciętną stopę zwrotu, jednak wiąże się z ryzykiem.

Promocje do konta osobistego w Citi 

Citibank może Ci zaproponować premię finansową za założenie konta. Jej wartość sprawdzisz w polu nad niebieskim przyciskiem „Otwórz Konto”. Bonus za otwarcie konta nie jest najwyższy na rynku. Z drugiej strony ważne jest to, że jego zdobycie jest relatywnie proste. Równie istotne jest to, że jako nowy klient masz szansę uzyskać znacznie korzystniejsze warunki lokat i kont oszczędnościowych.

Program korzyści Citi Specials 

Wraz z kartą płatniczą Citi Handlowy zdobywasz dostęp do programu Citi Specials. Wśród korzyści pojawią się między innymi:

 • Mastercard Bezcenne Chwile — przy płatnościach kartami Citi można zbierać punkty, by później wymieniać je na nagrody.

 • Przedsprzedaże — to szansa na kupienie biletów na wybrane koncerty w przedsprzedaży.

 • Program restauracyjny — w niektórych restauracjach przy wykorzystaniu środków z rachunku karty City możesz otrzymać specjalną zniżkę.

Citi Specials to program, który ciągle ewoluuje.

Konto osobiste Citi Handlowy — opinie

CitiKonto zwykle uzyskuje dobre opinie u klientów, którzy szukają standardowego rachunku bankowego online z atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Ten rachunek zapewni po prostu wszystkie funkcjonalności potrzebne na co dzień. Przez CitiKonto możesz swobodnie gromadzić środki i dokonywać transakcji w sklepach stacjonarnych i online. Dodatkowo zyskasz łatwy dostęp do obszernej oferty usług finansowych tego banku. Pozytywne opinie CitiKonto zbiera często też za obszerną ofertę walutową.

Ten rachunek w mniejszym stopniu sprawdzi się u klientów, którzy poszukują dodatkowych korzyści. W ich przypadku, zamiast na standardowe CitiKonto lepiej zwrócić uwagę na konta premium, które także są oferowane przez Citibank.

Opłaty i prowizje

Opłata za prowadzenie rachunku
0 zł
Nazwa karty
Karta debetowa
Opłata za kartę
0 zł

Funkcjonalności karty
Płatności internetowe, Płatności zbliżeniowe, Cash back
Wypłata z bankomatów w Polsce
opłata: min. 0 zł , max. 8 zł

*pierwsze cztery wypłaty gotówki z bankomatów innych niż Citi Handlowego za 0 zł, piąta i każda kolejna wypłata tego typu 8 zł

Wypłata z bankomatów za granicą
opłata: min. 0 zł , max. 8 zł

*pierwsze cztery wypłaty gotówki z bankomatów innych niż Citi za 0 zł, piąta i każda kolejna wypłata tego typu 8 zł

Przelew internetowy zewnętrzny
0 zł
Google Pay, Aplikacja mobilna, Blik, Apple Pay
Bonus:
450 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Przelewy
0 zł
Bankomaty
0/8 zł

*pierwsze cztery wypłaty gotówki z bankomatów innych niż Citi Handlowego za 0 zł, piąta i każda kolejna wypłata tego typu 8 zł

Płatności mobilne:
Google Pay, Aplikacja mobilna, Blik, Apple Pay
Otwórz konto