12 urodziny Wikipedii

Dziś dwunaste urodziny Wikipedii. Administratorzy tej najpopularniejszej na świecie przygotowali w związku z tym kilka nowości.

Pierwszy nowy projekt to Wikivoyage, przyda się tym, którzy lubią podróże - powiedział IAR jeden z administratorów polskiej Wikipedii, Sebastian Skolik. Będzie to internetowy przewodnik turystyczny działający na tej samej zasadzie, co Wikipedia, z tym że będzie on dotyczył stricte turystyki. Wikivoyage działa od dziś, w siedmiu językach, przygotowywana jest też wersja polska.

Drugi projekt to Wikidata, dzięki któremu wikipedyści będą mogli skuteczniej gromadzić dane do Wikipedii.

Trzecia nowość to wizualny edytor, który ułatwi pracę redaktorom encyklopedii. Są też ogłoszenia dla wikipedystów oraz specjalne blogi.

Wikipedia jest najpopularniejszą internetową encyklopedią świata i jedną z najczęściej odwiedzanych witryn. W wersji angielskiej ma ponad cztery miliony haseł, w wersji polskiej, prawie milion.

Z okazji urodzin w kilku krajach świata, w tym w USA, Indiach czy Australii odbywają się w tym tygodniu spotkania wikipedystów. W Polsce specjalne imprezy odbywają się w Poznaniu i w Lublinie.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Rafał Motriuk/mcm/Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil