REKLAMA

12 nowych kamer monitoringu miejskiego w Warszawie

2021-06-22 06:27
publikacja
2021-06-22 06:27
12 nowych kamer monitoringu miejskiego w Warszawie
12 nowych kamer monitoringu miejskiego w Warszawie
fot. Krzysztof Zuczkowski / / FORUM

Kolejnych 12 kamer trafi na ulice stolicy. Zakład Obsługi Systemu Monitoringu zamontuje je jeszcze w tym roku. 4 trafią do Wawra, lokalizacja pozostałych urządzeń na razie nie została wybrana – poinformował zarząd miasta.

4 kamery w Wawrze zostaną kupione z pieniędzy pochodzących z budżetu obywatelskiego. W sprawie lokalizacji 8 pozostałych kamer Zakład Obsługi Systemu Monitoringu typuje miejsca, w których będą one uruchamiane.

"Otrzymaliśmy propozycje lokalizacji, zgłoszone przede wszystkim przez Policję i Straż Miejską. Uwzględniamy także miejsca wskazywane przez urzędy dzielnic, radnych w interpelacjach i zapytaniach oraz samych mieszkańców" – czytamy w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych Warszawy.

W miejskim systemie monitoringu wizyjnego, administrowanym przez Zakład Obsługi Systemu Monitoringu, zainstalowanych jest 457 kamer. Najwięcej jest w Śródmieściu – 132, następnie na Pradze-Południe – 53, Pradze-Północ – 34, Na Woli – 32, a na Mokotowie i Ochocie jest po 28 kamer.

Najmniej tego typu urządzeń zainstalowano w Wesołej – 6. 8 kamer jest we Włochach, a 9 w Rembertowie.

Wszystkie kamery w miejskim systemie monitoringu wizyjnego są naziemne.

Od ubiegłego roku Zakład Obsługi Systemu Monitoringu wykorzystuje 10 tymczasowych kamer mobilnych, które są doskonałym uzupełnieniem kamer stacjonarnych.

Dzięki zastosowanej technologii transmisji obrazu z wykorzystaniem łączy operatorów komórkowych, można znaczne szybciej uruchomić kamerę oraz przenosić ją pomiędzy lokalizacjami w zależności od potrzeb.(PAP)

wnk/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki