12 bezrobotnych na jedną ofertę pracy

W końcu marca 2019 roku połowa zarejestrowanych bezrobotnych była długotrwale bez pracy. Ogółem w urzędach było zgłoszonych 25,5 tys. osób do 30 roku życia i 264,9 tys. do 50. roku życia. Na jedną ofertę przypadało 12 bezrobotnych - wynika z danych przedstawionych przez GUS. 

Nadal utrzymuje się wysoki udział osób długotrwale bezrobotnych - w końcu marca 2019 roku było ich 397,2 tys. osób. Największy udział odnotowano w województwach: lubelskim, podkarpackim i podlaskim. Wśród zarejestrowanych 253,5 stanowiły osoby poniżej 30 roku życia i również był najwyższy we wskazanych wcześniej województwach.

Osoby powyżej 50. roku życia w urzędach pracy stanowiły 26,9 proc. ogółu bezrobotnych, największy ich udział w końcu marca 2019 r. odnotowano w województwach: opolskim, dolnośląskim i łódzkim. 

21 tys. bezrobotnych korzystało ze świadczeń pomocy społecznej. Najwięcej z nich pobierało zasiłki w województwach dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. GUS podsumował również, ilu bezrobotnych posiada co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia - takich osób było zarejestrowanych 202,2 tys.

Na koniec marca 2019 roku na jedną ofertę pracy przypadało 12 osób bezrobotnych, wobec 11 przed rokiem. Najgorsza sytuacja była w województwach: podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. W tych województwach na jedną ofertę przypadało 24-28 bezrobotnych. 

(GUS)

Stosunkowo lepszą sytuację mieli bezrobotni w województwach: wielkopolskim, łódzkim i pomorskim, gdzie jedna oferta przypadała na 6-10 osób. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 oklahoma_kid

po wyborach też prawdopodobnie przejde na bezrobocie (po uprzednim zamknieciu 1-osobowej dg), na jakiś zasiłek

! Odpowiedz
0 13 jerzy.kopinski

No ale jak to? Przecież ciągle słychać, że brakuje rąk do pracy i trzeba je sprowadzać nawet z Nepalu. Więc o co kaman? Bezrobotnym nie chce się pracować czy też oferty pracy to taki shit, że lepiej nic nie robić?

! Odpowiedz
8 6 newsman

te ponad 250 tyś ludzi do 50 roku to bezrobotni którym ukraincy zabrali prace

! Odpowiedz
5 20 bt5

Do ajwaj. To nie jest żadną tajemnicą że województwa przygraniczne pracują w Niemczech. Woj. Lubuskie i zachodniopomorskie zawsze co roku na jesień ma gwałtowny przyrost rejestracji bezrobotnych i na wiosnę równie gwałtowny odpływ rejestracji. Z tych bliskich granicy wojewodztw ludzie mają tzw. układy zarobkowe . To jest zupełnie co innego niż ogłoszenia. A zresztą nawet układ to dziś nie kokosy bo z 10 euro brutto na I stojerklasie robi się 6 euro netto, a zakwaterowanie 350 euro. I suma summarum zostają grosze. Zrezygnowałem z wyjazdu do Szwecji gdzie dobry kumpel chciał mi odstąpić pewny układ bo podatku sporo co prawda mniej niż w Polsce , w Polsce jest tak zagmatwane że głupie ludzie myślą że płacą 18% podatku. A w Szwecji na od słabych zarobków jest 28% ale wraz z zusem w tym. Co z tego jak korona szwedzka po 0.37 PLN a nadgodzin tam nie ma szans.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
32 7 ajwaj

OK
Niedoczytales tylko, ze chodzi o 10 € na lape = auf die Kralle gotówka na pazury. =. "Bares ist wahres" = gotówka to prawda"
A zdrowie daje PL i tu jest clou

Ty to jakis za porzadny jestes. Ja nigdy u nikogo nie pracowalem, ale od pracowników zaleznych znam numery > zaufanie.

I nie ma znaczenia czy popieram czy nie - bo tak jest

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
32 17 ajwaj

Wielu "bezrobotnych" pracuje se nie tak calkiem legalnie na "zachodzie". Szczególnie z gmin zachodnich. Nawet przy niskiej stawce 10€/h = ca 1 600 €/m oplaca sie. A jak wezwa to hop i juz sa w domu np..20-100 km od domu.

Magdalenka rules. W potencjalnie bogatej, choc rozkradzionej i rozkradanej Polsce (POPISy & co.) ludzie to tylko tani faktor do kalkulacji kosztów.

Rumunia i Bulgaria to biedne kraje bez surowców i tradycji przemyslowych. Wielu analfabetów jak np. Cyganie

""Niemiecki urząd statystyczny dokonał wyliczeń średniego wynagrodzenia za godzinę pracy w poszczególnych krajach UE. Polscy pracownicy zarabiają więcej jedynie od Bułgarów i Rumunów.""

https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/polscy-pracownicy-pod-wzgledem-plac-na-trzecim-miejscu-od-konca-w-ue/

ZAKAZANE przez Magdalenke PIOSENKI = KRESY.PL

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 9 pluto85md

@djalbert

A co za roznica, dla jednych 1:12 to zwyciestwo, dla drugich porazka.

! Odpowiedz
2 79 djalbert

To w koncu 12 bezrobotnych na 1 miejsce, czy 12 miejsc na 1 bezrobotnego? W tytule jest odwrotnie niż w treści.

! Odpowiedz
1 35 mkx

Prawdopodobnie nie ma to znaczenia, dalej w tekście jest znów odwrotnie ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.